Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Daňo je nádejou pre budúcnosť Columbusu

Marko Daňo. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 29. sep 2014 o 14:24

Mladý krídelník dostáva priestor aj v prípravných zápasoch NHL. Dosiahol dve gólový prihrávky.

OHIO. Slovenský hokejový útočník Marko Daňo stále bojuje v klube zámorskej NHL Columbus Blue Jackets o miesto v prvom tíme pred štartom novej sezóny v kanadsko-americkej profilige.

Devätnásťročný rodák z rakúskeho Eisenstadtu by si rád vybojoval pozíciu v NHL hneď od začiatku a pripísal si premiérové štarty v tejto prestížnej súťaži.

Daňo po pôsobení v Slovane Bratislava odišiel do zámoria v polovici marca a skúsenosti s novým herným štýlom naberal vo farmárskej AHL v mužstve Springfield Falcons.

Nabral svaly

"NHL je iná súťaž ako KHL. Rozdielna je veľkosť hracej plochy, ľad je omnoho menší a všetko sa deje oveľa rýchlejšie. V tomto sa musím prispôsobovať asi najviac," cituje Fox Sports Ohio mladého hokejistu, ktorého si Blue Jackets vybrali v minuloročnom drafte v 1. kole z 27. miesta.

"Po príchode do zámoria musel zmeniť životosprávu a po absolvovaní patričného programu trochu schudol a nabral svalovú hmotu," prezradil o slovenskom mladíkovi generálny manažér klubu Jarmo Kekalainen.

Marko Daňo verí, že táto zmena mu pomôže a stane sa z neho hokejista zaujímavý pre zámorskú súťaž.

Chce byť tvorca hry

"Dokážem vybojovať a podržať puk. Aj keď nie som vysoký, mám silné nohy a to mi pomáha. Mám prehľad o spoluhráčoch. Myslím si, že budem kvalitný tvorca hry," poznamenal slovenský mladík.

V prípravných dueloch seniorského mužstva Columbusu pred novým ročníkom sa Slovák nestratil, v dvoch stretnutiach si pripísal dve asistencie a dostal šancu aj v špeciálnych formáciách.

"Veľa skúseností v danej oblasti som nazbieral už v národných výberoch na svetových šampionátoch - juniorskom aj seniorskom. V Bratislave som síce veľa nehrával, no po príchode do Springfieldu som dostal šancu. Teraz sa snažím čo najrýchlejšie prispôsobiť a zlepšiť v rôznych herných činnostiach. Veľmi rýchlo sa od spoluhráčov učím o fungovaní celej organizácie," opisuje Daňo.

"Predsezónne obdobie mu zatiaľ vychádza. Ukázal presne to, čo od mladého hráča očakávame. Je dobrou nádejou pre náš klub," hovorí manažér Kekalainen.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články