Volko má za sebou prvý ostrý štart v halovej sezóne, skvelo bežala Bezeková

Ján Volko.
Ján Volko. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. jan 2018 o 19:25

Slováci obsadili v Česku pódiové umiestnenia.

OSTRAVA. Čerstvá slovenská rekordérka v behu na 400 metrov Alexandra Bezeková (v sobotu vo Viedni dosiahla čas 52,68 sekundy a splnila limit na marcové halové MS v Birminghame - pozn.) potvrdila vo štvrtok dobrú súčasnú formu.

Czech Indoor Gala:

60 metrov, muži - II. rozbeh:

1. Dominik Záleský (ČR) 6,63, 2. Ján Volko (SR) 6,65

60 metrov, muži - finále:

1. Yunier Pérez (Šp.) 6,53 - rekord mítingu, 2. Everton Clarke (Jam.) 6,55, 3. Ján Volko (SR) 6,63

300 metrov, ženy:

1. Marcela Pírková (ČR) 37,60 - rekord mítingu, 2. Alexandra Bezeková 37,70, ... 4. Iveta Putalová (obe SR) 38,21

Na druhom ročníku medzinárodného atletického mítingu Czech Indoor Gala v Ostrave obsadila druhé miesto v behu na 300 metrov v osobnom rekorde 37,70 sekundy. Za víťaznou Češkou Marcelou Pírkovou zaostala o jednu desatinu.

Bezeková zdolala aj svoju krajanku Ivetu Putalovú, pri ktorej mene svietil v cieli čas 38,21 sekundy a bola z toho štvrtá priečka.

Prvý ostrý štart v halovej sezóne 2018 má za sebou Ján Volko. Slovenský šprintér skončil v Ostrave tretí za 6,63 sekundy, zvíťazil Yunier Pérez zo Španielska (6,53).

Volko predtým vo svojom rozbehu dosiahol 6,65 s, keď nestačil len na domáceho Dominika Záleského (6,63). Vo finále sa mu revanšoval a zdolal ho o jednu stotinu.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko má za sebou prvý ostrý štart v halovej sezóne, skvelo bežala Bezeková