3.

Nienke Vinkeová

Holandsko

+ 2:07 min

WOLLONGONG. Holandská cyklistka Annemiek van Vleutenová vyhrala sobotné preteky elite na MS v austrálskom Wollongongu.

Zvlnenú trasu s dĺžkou 164,3 kilometrov zvládla za 4:24:25 hodiny a na najbližšie súperky mala náskok jednu sekundu. Triumfovala pozoruhodným útokom v záverečných stovkách metrov.

V špurte o druhé miesto Belgičanka Lotte Kopecká predstihla Silviu Persicovú z Talianska. Slovenská reprezentantka Nora Jenčušová súťaž nedokončila.

Van Vleutenová získala druhý dúhový dres v pretekoch s hromadným štartom po roku 2019. Okrem toho je dvojnásobná majsterka sveta a úradujúca olympijská šampiónka v individuálnej časovke.

Zvíťazila napriek zlomenine lakťa zo stredajšej miešanej časovky, keď skončila hneď po štarte na zemi v dôsledku mechanickej poruchy. Tridsaťdeväťročná Holanďanka vyhrala v tejto sezóne aj Tour de France, Giro d'Italia a Vueltu.

Medzi juniorkami s prehľadom triumfovala Zoe Bäckstedová z Veľkej Británie. Na 67,2 kilometrov druhej trase si na Francúzsku Eglantine Rayerovú a Holanďanku Nienke Vinkeovú vybudovala náskok 2:07 minúty.

Domov»Cyklistika»Triumfovala aj so zlomeninou. Holanďanka sa stala majsterkou sveta