Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Sagan bude mať na ďalšej Tour iné úlohy, finiše má prenechať kolegovi

Peter Sagan na Giro d'Italia 2020. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 19. dec 2020 o 13:45

Tím Bora-Hansgrohe spriada plány pre rok 2021.

BRATISLAVA. Slovenský cyklista Peter Sagan možno bude mať v tíme Bora-Hansgrohe počas budúcoročných pretekov Tour de France iné úlohy ako doposiaľ.

V nemeckom zoskupení údajne plánujú, aby 7-násobný víťaz bodovacej súťaže prenechal svoje miesto v klasických finišoch pre Pascala Ackermanna a sústredil sa na ťažšie koncovky etáp.

Referuje o tom portál rowery.org s odvolaním sa na Radsport News.

Emanuel Buchmann, štvrtý v celkovej klasifikácii na vlaňajších pretekoch, by sa mal v nasledujúcom roku zamerať na Giro d'Italia, kde by mal byť lídrom nemeckého tímu.

Buchmannovo presunutie na preteky na Apeninskom polostrove by mohlo pre vedenie tímu predstavovať vhodný krok, ako vyriešiť zloženie 8-člennej nominácie na Tour de France.

Podľa spomenutých zdrojov sa dá očakávať, že lídrami Bory vo Francúzsku by mohli byť spomenutí Ackermann so Saganom.

Prvý menovaný údajne dostal sľub od šéfa tímu Ralpha Denka, že v roku 2021 zažije premiéru na francúzskych cestách, pričom by ho mohli podporovať tímoví kolegovia Rüdiger Selig, Michael Schwarzmann a možno aj Andreas Schillinger.

Saganovi by zas mali pomáhať Daniel Oss alebo Marcus Burghardt.

Bora-Hansgrohe údajne plánuje nominovať na Tour de France aj jedného alebo dvoch vrchárov, ktorí by mohli súťažiť bez akéhokoľvek tlaku, zatiaľ čo výsledky sa budú očakávať predovšetkým od Ackermanna a Sagana.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články