Skvelá Kopecká. K trom medailám z dráhy pridala najcennejší triumf

Belgičanka Lotte Kopecká sa v roku 2023 stala majsterkou sveta v cestnej cyklistike. (Autor: UCI/ twitter)
Sportnet|13. aug 2023 o 17:15

Medailu získala aj víťazka Tour de France.

+ 4:05 min

GLASGOW. Belgická cyklistka Lotte Kopecká sa prvýkrát stala majsterkou sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom.

Potvrdila pozíciu najväčšej favoritky a napravila si chuť z vlaňajších MS, keď jej zlato po prekvapivom útoku vyfúkla Annemiek van Vleutenová.

Navyše, Kopecká v Glasgowe korunovala svoju fantastickú bilanciu.

Na práve končiacich sa MS získala štyri medaily - na dráhe získala zlato v eliminačných aj bodovacích pretekoch a bronz si vybojovala v omniu.

Druhá po skvelom finiši skončila Kopeckej tímová kolegyňa z SD Worx a víťazka druhého ročníka Tour de France Demi Volleringová z Holandska.

Tá na tretie miesto odsunula Dánku Cecillie Uttrup Ludwigovú, ktorá sa ako posledná držala Kopeckej, no tá bola silnejšia v záverečnom stúpaní.

"Je to neuveriteľný rok. Tento titul pre mňa veľa znamená, je to splnený sen. Dôležitejšia je však cesta," zdôraznila Kopecká.

Tá zažiarila aj na Tour de France, kde dosiahla etapové víťazstvo, šesť dní jazdila v žltom drese priebežnej líderky a celkovo skončila druhá.

Domov»Cyklistika»Skvelá Kopecká. K trom medailám z dráhy pridala najcennejší triumf