Stratu nabral Roglič aj Evenepoel. Žltý dres má opäť nového majiteľa

Jazdci tímu UAE Emirates vyhrali tímovú časovku na pretekoch Paríž - Nice 2024.
Jazdci tímu UAE Emirates vyhrali tímovú časovku na pretekoch Paríž - Nice 2024. (Autor: UAE Team Emirates/ X)
Sportnet|5. mar 2024 o 17:12

Tímovú časovku najlepšie zvládli jazdci UAE Emirates.

+ 38 s

AUXERRE. Tretia etapa pretekov Paríž - Nice bola v znamení disciplíny, ktorá sa v súčasnom cyklistickom kalendári objavuje len výnimočne.

Išlo o tímovú časovku, ktorá mala v meste Auxerre takmer 27 kilometrov a priniesla pomerne výrazné rozdiely v celkovej klasifikácii.

Najviac sa mohol usmievať Brandon McNulty, ktorý je lídrom priebežného poradia. Práve jeho tím UAE Emirates najlepšie zvládol boj proti chronometru.

Spolu s ním boli súčasťou tímu Joao Almeida, Finn Fisher-Black, Jay Vine, Marc Soler, Felix Grosschartner a Nils Politt. Poslední traja menovaní však prišli do cieľa so stratou na svojich tímových kolegov.

S odstupom 15 sekúnd finišoval austrálsky tím Jayco AlUla a pódium doplnil americký EF Education - EasyPost, ktorý stratil ďalších päť sekúnd.

Favoritom bol tím Soudal - Quick Step s Remcom Evenepoelom, ale ten stratil 22 sekúnd. Svoj podiel na tom malo aj zhoršujúce sa počasie.

Ešte väčšiu stratu nabral Primož Roglič z tímu Bora-Hansgrohe (54 s) či domáci pretekár David Gaudu z Groupama - FDJ (1:01 min).