Martin Voltr z tímu Pierre Baguette Cycling vyhral preteky V4 v Novej Bani 2024. (Autor: Ján Melicher)

+ 2:31 min

NOVÁ BAŇA. Český cyklista Martin Voltr zvíťazil na pretekoch Visegrad 4 Bicycle Race - GP Slovenska. Jazdec tímu Pierre Baguette Cycling dosiahol na 139 kilometrovej trati v Novej Bani čas 3:31:15 h.

Zvíťazil o viac než minútu pred Juhoafričanom Byronom Muntonom, ktorý o sekundu predstihol tretieho Maďara Barnabása Peáka z Adria Mobilu.

Voltrov tím kontroloval celé preteky a nepustil žiadny relevantný únik na viac ako pár desiatok sekúnd. Slovenský tím Pierre Baguette Cycling sa napokon tešil z premiérového triumfu na pretekoch UCI.

"Prišli sme sem s mladým tímom, ale pracoval veľmi dobre a tešíme sa z tohto úspechu. V závere sme boli štyria, všetci boli silní. Munton urobil chybu a dokázal som mu dobre nastúpiť, takže bolo to trochu aj o šťastí.

Ale všetko to prišlo po tom ako náš tím ukontroloval preteky, takže chalani to zvládli perfektne, je to výhra celého tímu," uviedol Voltr pre cycling-info.sk.

Spomedzi Slovákov sa najlepšie umiestnil Samuel Kováč z Dukla Banská Bystrica, ktorý bol blízko k piatemu miestu, no nevyšiel mu dojazd a skončil pätnásty. O jednu priečku predstihol tímového kolegu Jakuba Galoviča.

Domov»Cyklistika»Slovenský tím Pierre Baguette si vybojoval prvé víťazstvo, uspel na domácej pôde