Žarty zmenili na realitu. Jazdci Quick Stepu na záver vyškolili súperov

Tim Declercq odhadzuje šiltovku fanúšikom po pretekoch Okolo Slovenska 2023.

Tim Declercq odhadzuje šiltovku fanúšikom po pretekoch Okolo Slovenska 2023. (Autor: Soňa Niková)
Miroslav Kováčik|17. sep 2023 o 18:10

Belgický tím vyhral na Okolo Slovenska 2023 všetky etapy.

PÚCHOV. Na pódiu pre víťazov rozdávali úsmevy. Každý z nich hodil svoju šiltovku medzi stovky fanúšikov, ktorí im tlieskali na námestí v Púchove.

Jazdci tímu Soudal - Quick Step si užívali nevídaný moment na pretekoch Okolo Slovenska. V jeho 67. ročníku boli nezastaviteľní a vyhrali všetky etapy.

Tá záverečná pôsobila skoro až exhibičným dojmom.

V šprintérskom dojazde sa všetci sústredili na Tima Merliera, ktorý mohol vyhrať tretiu etapu. Bol najväčším favoritom, no Quick Step súperov vyškolil.

Kým bola pozornosť na Merlierovi, zaútočil iný jazdec.

V záverečnom kilometri, ktorý bol veľmi technický, si v zákrute vypracoval malý náskok Kasper Asgreen a následne roztočil nohy natoľko, že ho už nikto nechytil. Navyše, vyhral pred dvojicou tímových kolegov.

"Mali sme početné zastúpenie vpredu. Dobre som prešiel poslednú zákrutu a potom som len počul "choď, choď, choď". Trochu sme sa o tom rozprávali.

Takisto záviselo na Timovi, či by takýto útok bol možný a napokon som si došiel pre víťazstvo,“ povedal Asgreen v cieľovom priestore.

Dominancia, o ktorej nesnívali

Asgreen bol jedným z najzvučnejších mien v štartovej listine celých pretekov. Do nominácie sa napokon dostal na úkor Martina Svrčeka.

Talentovaného Slováka, ktorý skončil tretí na MS do 23 rokov, na poslednú chvíľu vyradilo zranenie kolena. Na domáce preteky sa veľmi tešil a vyjadril sa, že sa cítil byť v ešte lepšej forme než na nedávnom šampionáte.

Quick Step však zaňho poslal elitného náhradníka.

Asgreen je víťazom monumentu Okolo Flámska a tento rok vyhral na Tour de France etapu po tom, čo bol celý deň v úniku. Zachránil tým povesť tímu, ktorému hrozilo, že by po rokoch nevyhral na Tour ani jednu etapu.

Napokon mal aj on veľkú zásluhu na nielen ďalšom celkovom víťazstve belgického tímu na Okolo Slovenska, ale aj na jeho dominancii.

"Pre nás ako tím je to úžasný týždeň, vyhrali sme všetkých päť etáp. Je to niečo, o čom sme pred preteky ani nesnívali.

Je to výnimočné. Som veľmi šťastný, že som sa napokon dostal do nominácie a mám skúsenosť z týchto pretekov," dodal.

Dánsky cyklista Kasper Asgreen vyhral 5. etapu pretekov Okolo Slovenska 2023.
Dánsky cyklista Kasper Asgreen vyhral 5. etapu pretekov Okolo Slovenska 2023. (Autor: TASR)

Žartovali o tom v autobuse

Pre Quick Step sú preteky Okolo Slovenska veľmi dôležité. Spoločnosť janom je totiž jedným z mála sponzorov tímu, ktorý nesídli v Belgicku.

Domov»Cyklistika»Žarty zmenili na realitu. Jazdci Quick Stepu na záver vyškolili súperov