Obhajca titulu výrazne stratil, tím UAE si podmanil horskú etapu

Adam Yates triumfoval v 5. etape pretekov Okolo Švajčiarska 2024.
Adam Yates triumfoval v 5. etape pretekov Okolo Švajčiarska 2024. (Autor: TASR/ Keystone via AP)
TASR|13. jún 2024 o 18:20

Adam Yates zvýšil náskok na čele celkového poradia.

+ 54 s

CARI. Britský cyklista Adam Yates zvíťazil v 5. etape pretekov Okolo Švajčiarska.

Jazdec tímu UAE Emirates sa presadil v záverečnom stúpaní 148,6 km dlhej trasy z Ambri do Cari a vyhral časom 3:54:37 h. Druhý skončil jeho tímový kolega Joao Almeida z Portugalska a tretí bol Egan Bernal z Kolumbie.

Yates išiel do etapy ako líder celkového poradia a na záverečnom kopci do cieľa figuroval v malej skupinke favoritov spolu s Almeidom. Dvojica si pripravila pozíciu a tridsaťjedenročný Brit vyrazil 1,7 km pred páskou.

Nikto zo súperov mu nedokázal konkurovať a tím UAE Emirates nakoniec podčiarkol výborný výkon ziskom prvých dvoch miest.

Yates má po 5. etape náskok 35 sekúnd pred Almeidom, tretí Bernal stráca už 1:11 min. Obhajca titulu klesol až na priebežnú šiestu priečku.

V piatok je na programe ďalšia horská etapa s cieľom v Blattene.