Crosby zažiaril a tromi gólmi rozhodol duel s Floridou

Sidney Crosby (Autor: ap)
TASR|24. okt 2009 o 07:38

Noc na sobotu sa niesla v zámorskej hokejovej NHL v znamení Sidneyho Crosbyho.

NEW YORK.

Kapitán Pittsburghu v zápase proti Floride zariadil dvoma gólmi v poslednej tretine pre svoj tím predĺženie a v záverečnom rozstrelovom rozuzlení skóroval ako jediný, čím sa vrchovatou mierou pričinil o úspech domácich (3:2).

"V prvej polovici stretnutia sme sa trápili, ale ukázali sme, že sa vieme pozviechať," konštatoval Crosby, ktorý odohral jubilejný 300. duel v NHL.

Tréner "tučniakov" Dan Bylsma sa môže tešiť na ďalšiu úrodnú sezónu, Pittsburgh vyhral už siedmy zápas za sebou a spomedzi všetkých obhajcov titulu z poslednej dekády začal ročník s najlepšou bilanciou (9 výhier, 1 prehra).

Kapitán Pens Crosby (v čiernom) zariadil výhru svojho tímu

Marek Svatoš, jediný Slovák v akcii, sa do streleckej tabuľky nezapísal, bol však na ľade takmer 16 minút pri víťazstve jeho Colorada nad Calgary (5:4).

Slovenský krídelník si pripísal dve strely a mínusku. Najväčšiu zásluhu na tom, že "plamene" napokon vyhasli na "lavíne", malo trio Paul Šťastný (2+1), Wojtek Wolski (1+1), Ryan O'Reilly (1+1).

V treťom stretnutí noci sa do tretice presadil domáci tím, St. Louis zdolalo Minnesotu 3:1 aj za pomoci prvého gólu v novom drese od Chucka Kobasewa.

výsledky:

Pittsburgh - Florida 3:2 po samostatných nájazdoch (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 43. Crosby (Goligoski, Malkin), 57. Crosby (Malkin), rozhodujúci nájazd premenil Crosby - 13. Reinprecht (Stillman, McCabe), 16. Reinprecht (Horton, Stillman). Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Kunitz - Ballard (obaja na 5 min), presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 43:29, brankári: Johnson - Vokoun. Diváci: 16 971

St. Louis - Minnesota 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 1. McClement (Perron, Strachan), 26. Perron, 60. Boyes (Tkachuk, Kariya) - 39. Kobasew (Belanger, Hnidy). Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Crombeen – N. Smith (obaja na 5 min), presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 26:21, brankári: Ch. Mason - Bäckström. Diváci: 19 150

Colorado - Carolina 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Góly: 17. O'Reilly (Wolski, Stewart), 17. P. Šťastný (Wilson), 31. Hejduk (P. Šťastný, Duchene), 31. Wolski (Stewart, O'Reilly), 47. P. Šťastný (Hejduk, Duchene) - 4. Corvo (J. Jokinen, T. Ruutu), 6. T. Ruutu (Wallin, Yelle), 37. Cullen (Walker, Brind'Amour), 49. Whitney (LaRose, E. Staal). Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: T. Ruutu na 5 min + DKZ, E. Staal (obaja Carolina) na 10 min + DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:36, brankári: Anderson - Ward. Diváci: 13 673