Nedeľa, 28. novembra, 2021Meniny má Henrieta

Ramsay sa radí do slovenskej komunity. Stále hľadá hráčov na majstrovstvá sveta

Craig Ramsay. (Autor: TASR)
Ondrej Gajdoš|2. feb 2019 o 17:57

Na tenis prišiel počas oboch dní.

BRATISLAVA. Vo víkendovom zápase o postup do finálového turnaja Davisovho pohára držal palce slovenskému tímu v hľadisku aj jeden Kanaďan - hokejový tréner Craig Ramsay.

Rodák z Westonu v štáte Ontario sedel hľadisku v drese s nápisom Slovensko a pri každom víťaznom fiftíne domácich tenistov nadšene zatlieskal, po niektorých napínavých výmenách vyskočil zo stoličky.

„Želal som víťazstvo Slovákom so skvelým kapitánom a mojím priateľom Dominikom Hrbatým,“ povedal 67-ročný Ramsay.

„Som síce Kanaďan, mám aj americké občianstvo, ale odkedy som trénerom reprezentácie Slovenska a žijem v Bratislave, tak sa radím do slovenskej komunity," priznal.

Obdivoval Borga

Ramsay bol dlhé roky hráčom NHL, neskôr aj koučom v zámorskej profilige, v roku 2004 ako asistent trénera v Tampe Bay dosiahol na Stanleyho pohár.

Angažmán pri slovenskom tíme prijal v lete 2017.

„Tenis som viac sledoval, akoby som ho hral,“ vravel o svojom vzťahu k športu s loptičkou.

„Z hokeja som mal doráňané ramená, operovali mi nohu, a tak po skončení kariéry som sa radšej venoval golfu. Medzi mojich obľúbených hráčov patrili John McEnroe, Jimmy Connors, a najmäBjörn Borg - švédskeho tenistu som vždy obdivoval pre jeho pokoj a prehľad na dvorci," pokračoval Ramsay.

"Zo žien je to bývalá svetová jednotka Kim Clijstersová. So sympatickou Belgičankou som sa spoznal pred vyše rokom na exhibícii v Bratislave,“ doplnil.

Ramsay s manželkou Susan sledovali daviscupový zápas počas oboch dní, vyrovaný priebeh ho držal v napätí až do konca. Slováci napokon podľahli Kanade 2:3.

„Bol som dosť blízko pri antukovom kurte a s veľkým uznaním som pozeral na tvrdé výmeny hráčov, ich pohyb aj psychickú odolnosť,“ ocenil tenistov. Nadchla ho aj búrlivá atmosféra.

„Skvelí diváci to naplno prežívali. Chvíľami som si pripadal ako na hokejovom zápase.“

Stále hľadá hráčov na MS

Počas druhého februárového víkendu bude Craig Ramsay sám v centre pozornosti. Povedie slovenských hokejistov v domácom prostredí na Kaufland Cupe.

Bude to posledná turnajová previerka jeho tímu pred májovými majstrovstvami sveta v Bratislave a Košiciach.

„Stále ešte hľadáme hráčov do zostavy pre šampionát, preto sme pozvali mladých aj starších hokejistov,“ vysvetľoval Ramsay. “Chcem ich lepšie spoznať a oni zisťujú, čo od nich ako tréner očakávam.“

Slováci sa vo štvrtok stretnú s Bieloruskom a o dva dni neskôr s Ruskom.

Súvisiace články