Coyotes prehrali už desiaty zápas, útočia na nevábny rekord

Oh My Hockey|3. nov 2021 o 06:37

Arizona Coyotes zažívajú veľmi ťažký vstup do sezóny. Po desiatich dueloch sú jediným tímom bez výhry a ich mizéria nemá konca kraja.

Len výborné výkony brankára nestačia. To je posolstvo Arizony zo začiatku ročníka. Častokrát ich drží nad vodou nováčik Karel Vejmelka, no o góly sa starať nemôže.

"Bol výborný a držal nás v hre," okomentoval jeho dnešný výkon proti Philadelphii tréner André Tourigny. Čisté konto si držal dve tretiny, kapituloval až v tretej. "Kojoti" prehrali na ľade Philadelphie 0:3.

"Chlapci aj tréneri, všetci sme frustrovaní," vyjadril sa ďalej Tourigny po desiatej prehre v poradí. "Musíme skrátka nájsť spôsob, ako získať prvú výhru, a od toho sa potom odraziť."

U Coyotes však nenájdeme ani najmenšie náznaky toho, žeby sa mali odraziť k výborným výkonom. Zráža ich bezzubý útok aj podpriemerná obrana. Ich gólový diferenciál je momentálne na hrozivej hodnote -29. Druhý najhorší diferenciál majú Blackhawks, -16.

Yotes v prvých desiatich stretnutiach nenašli spôsob, ako vyhrať. Preto sa v ich prípade začína pozornosť sústrediť na to, či zvrátia nevábny stav, alebo bude ich séria pokračovať a ohrozia rekord.

Rekord za najviac prehier za sebou od úvodu ročníka držia New York Rangers. Tí na začiatku sezóny 1943/44 prehrali 15 zápasov.

Arizona už vyrovnala svoje vlastné historické maximum. Podobne zle začali Coyotes aj sezónu 2017/18, po desiatich prehrách však našli recept na víťazstvo. Sezónu skončili na poslednom mieste západnej konferencie.

Coyotes majú po úvodnej desiatke stretnutí jediný bod. Šancu na výhru majú najbližšie v noci z piatka na sobotu na ľade Anaheimu Ducks.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: