Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Obchod storočia z toho nebude. City pri predaji Saného pravdepodobne príde o milióny

Leroy Sane. (Autor: Jon Super TASR/AP)
SITA|15. máj 2020 o 16:28

Dohoda s Bayernom je reálna.

BRATISLAVA. Bayern Mníchov lanáril Leroya Saného už pred rokom. Vtedy však Manchester City požadoval za 24-ročného nemeckého reprezentanta 125 miliónov eur a to bolo priveľa.

Bayern cúvol, ale po roku nemecký šampión svoj záujem o šikovného krídelníka či ofenzívneho stredopoliara zopakoval, ale tentoraz v úplne inej cenovej relácii.

Bayern ponúka 40 miliónov, ManCity požaduje o 10 miliónov viac. A zdá sa, že sa môžu dohodnúť.

"Bayern reálne má záujem a Sané chce do Mníchova. Obe strany sú ochotné stretnúť sa a rokovať o päťročnej zmluve," informuje portál športového denníka Kickera.

Tri dôvody, pre ktoré by sa Sané mohol presťahovať z Manchestru do Bavorska aj za reálne oveľa nižšiu sumu ako pred rokom, sú podľa nemeckých médií tieto:

"Posledný rok zmluvy v ManCity, nulová sezóna 2019/2020 pre potrhané väzy v pravom kolene a napokon súčasná koronakríza a z nej plynúce plošné zníženie cien za prestupy hráčov. Je nepochybné, že aj trhová hodnota Saného išla rapídne dolu."

Sané prišiel do Manchestru City v roku 2016 zo Schalke 04 Gelsenkirchen za 51 miliónov eur. V Anglicku si pripísal dva majstrovské tituly a tešil sa aj z triumfu v Anglickom ligovom pohári ako aj FA Cupe.munity.

Po vážnom zranení kolena vlani v auguste vynechal celú doterajšiu sezónu 2019/2020.

Keď sa už konečne chystal na návrat na trávniky, prišla koronakríza. V Premier League dosiaľ nastrieľal 25 gólov.

Súvisiace články