Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Čistky v Iuvente, rozlúčka s kvartetom hráčok, Lamač zostáva

SITA|Publikované 4. jún 2009 o 12:35

Neúspech vo finále play-off o titul majstra SR si v hádzanárskej Iuvente Michalovce odnieslo kvarteto hráčok.

BRATISLAVA. Vedenie úradujúceho vicemajstra sa rozlúčilo so Srbkou Sanjou Vlaškaličovou, Maďarkou Gyöngyi Drávaiovou, Ukrajinkou Marinou Rubcovovou a Slovenkou Alžbetou Tóthovou.

"V pondelok sa stavom v hráčskom kádri zaoberala na svojom zasadnutí správna rada klubu, ktorá schválila návrh trénera Romana Lamača a rozhodla sa nepokračovať ďalej v spolupráci so spomenutou štvoricou. Kým posledným dvom menovaným sa skončila zmluva, v prípade prvých dvoch sme sa dohodli na ukončení kontraktov," informoval denník Korzár športový riaditeľ Iuventy Michalovce Peter Tirpák.

Okrem troch legionárok dostala "padáka" aj dlhoročná opora a kanonierka Alžbeta Tóthová, ktorá sa po materskej dovolenke vrátila na palubovky začiatkom tohto roka. "Drávaiová, Rubcovová a Vlaškaličová nespĺňali ani základné parametre pre hráčky, ktoré ako cudzinky mali výkonnosťou prevyšovať domáce. U Tóthovej zohral hlavnú úlohu vek a zdravotný stav. Naším cieľom je budovať perspektívne a napredujúce družstvo a tieto faktory sme museli v jej prípade zohľadniť," pridal pre Korzár svoj pohľad na uvoľnenie kvarteta hráčok tréner Iuventy Roman Lamač, ktorý bude v tejto funkcii pôsobiť aj naďalej. "Lamač podpísal nový kontrakt znejúci na dva roky s následnou ročnou opciou," potvrdil Tirpák zotrvanie súčasného kormidelníka vo funkcii.

Namiesto odchádzajúcich hráčok by mali prísť do družstva nové posily, ktoré sa vedenie michalovského klubu snaží získať na Slovensku i v zahraničí.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články