Čínsky klub v KHL opäť vyhral, pod jeho triumf sa podpísali aj Slováci

Hokejisti Kchun-lunu. (ilsutračná snímka)
Hokejisti Kchun-lunu. (ilsutračná snímka) (Autor: TASR/AP)
TASR|24. okt 2016 o 16:06

Gól strelil Martin Bakoš, asistenciu si pripísal Tomáš Marcinko.

MOSKVA/ŠANGHAJ. Slovenský útočník Martin Bakoš prispel jedným presným zásahom k triumfu hokejistov Červenej hviezdy Kchun-lun nad Lokomotivom Jaroslavľ (3:1) v pondelňajšom zápase KHL.

Asistenciu si na svoje konto pripísal jeho krajan Tomáš Marcinko.

Čínskemu nováčikovi súťaže sa podarilo otočiť skóre duelu, keď po prvej tretine prehrával 0:1. V 31. minúte zavelil k obratu práve Bakoš, ktorý sa gólovo presadil aj v nedeľu proti úradujúcemu šampiónovi Metallurgu Magnitogorsk (1:5).

Kchun-lun ukončil dvojzápasovú minisériu prehier, Lokomotiv po predošlých štyroch bodovo stopercentných zápasoch našiel premožiteľa.

Moskovský Spartak si v druhom pondelňajšom zápase poradil s Torpedom Nižnij Novgorod 3:0. Čistým kontom sa zaskvel švédsky brankár Markus Svensson, ktorý navyše zaznamenal aj bod za asistenciu.

KHL - pondelok:

Červená hviezda Kchun-lun - Lokomotiv Jaroslavľ 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly:
31. BAKOŠ, 51. Videll, 54. Mäntylä (MARCINKO) - 20. Ljubuškin

Gól Martina Bakoša:

Spartak Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly:
10. Stoa, 30. Šmeľov, 43. Plotnikov

Domov»Hokej»KHL»Čínsky klub v KHL opäť vyhral, pod jeho triumf sa podpísali aj Slováci