Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Cibulková prišla o veľkú súperku, v Singapure nechce byť do počtu

Dominika Cibulková pózuje s trofejou z Linzu. (Autor: SITA)
TASR|17. okt 2016 o 14:26

Cibulková zažije premiéru na MS WTA.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková chce pri premiére na MS WTA Tour v Singapure nadviazať na kvalitné výkony z turnajov v Linzi a Wu-chane.

Pred piatkovým oficiálnym žrebom nemá žiadne vysnívané súperky v základnej skupine. Na záverečnom vrchole sezóny chce ísť od zápasu k zápasu.

Serenina neúčasť dáva ostatným šancu

"Verím, že mi vydrží dobrá forma z Ázie a Linzu. Nechcem byť v Singapure do počtu a iba sa zúčastniť na veľkom turnaji, chcem uhrať čo najlepší výsledok. Štartové pole je veľmi vyrovnané. Ubudla jedna z najťažších súperiek Serena Williamsová, ktorá je zranená. Určite je to úľava pre všetky hráčky, lebo keď je Serena vo vrcholnej forme, je takmer nezdolateľná," povedala Cibulková na tlačovej konferencii so slovenskými médiami po návrate z Linzu, kde získala siedmy titul na okruhu WTA.

V priebehu celého turnaja nestratila ani jediný set.

"S trénerom Maťom Liptákom sme si hovorili, že asi musím byť častejšie pod takým tlakom ako v Linzi. Vedela som, že musím postúpiť minimálne do finále, aby som si pripísala nejaké body a predstihla v tohtosezónnom rebríčku Britku Johannu Kontovú," priblížila.

"Bola som strašne nažhavená a mala som jeden cieľ, za ktorým som išla do konca. Po prvý raz som sa popasovala s takouto prekážkou. Na semifinále a finále ma prišiel povzbudiť aj môj mentálny kouč, každý deň pribudol ďalší člen tímu. V pondelok večer konečne skočíme na spoločnú večeru a v utorok večer už odlietame do Singapuru."

Je inak nastavená

V januári sa jej o postupe medzi najlepších osem tenistiek sezóny ani len nesnívalo, veď po Australian Open klesla vo svetovom rebríčku do siedmej desiatky.

"Neverila som, že môžem ísť na Masters. Nikdy to nebol môj cieľ dostať sa na MS WTA. Mala som iné priority - vyhrať turnaje a uspieť na grandslamoch. Čím viac som sa približovala k Singapuru, tým viac som začala veriť, že to vyjde," pokračovala Cibulková.

"Zámorská séria mi príliš nevyšla, no po finálovej účasti vo Wu-chane som už bola skoro v Singapure. Potom však prišla prehra v druhom kole v Pekingu a všetko bolo zasa takmer v háji. Boli to také emocionálne vlny. Našťastie som dostala voľnú kartu do Linzu a šancu som chytila pevne za pačesy. Účasť v Singapure je taká čerešnička na torte."

Podľa Cibulkovej trénera Mateja Liptáka bude šampionát WTA pre ňu nová skúsenosť.

"Domča urobila v tomto roku veľký progres. Má iné mentálne nastavenie na zápas, ináč zvláda tlak a stres. Práve tieto faktory jej priniesli oveľa väčšiu konzistentnosť počas celej sezóny, to bol kľúč k zisku miestenky do Singapuru. Tenis je o hlave, mentálna stránka je veľmi dôležitá," zdôraznil osobný kouč slovenskej jednotky, ktorý je zároveň kapitán slovenského fedcupového tímu.

Súvisiace články