Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Cibulková pred jeseňou: Na americkej šnúre som to opäť bola ja

Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. sep 2017 o 16:55

Dominike Cibulkovej vyšla séria turnajov na tvrdom povrchu.

BRATISLAVA. Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková v utorok v japonskom Tokiu proti Španielke Carle Suárezovej-Navarrovej otvorí jesennú časť svojej sezóny, ktorá zatiaľ nepatrí medzi najvydarenejšie.

Ale americká letná "hardová" šnúra priniesla pozitíva najmä v podobe prieniku do finále v New Havene.

"Predvádzala som najlepší tenis z celého roka, naozaj som sa chytila, opäť som to bola ja. Strašne veľa to pre mňa znamenalo a chcem v tom pokračovať," vyhlásila 28-ročná Bratislavčanka v rozhovore pre spravodajstvo Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Na US Open prehrala so šampiónkou

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie Slovenska Mateja Liptáka prehrala 30. augusta v 2. kole newyorských grandslamových US Open 2017 s domácou rekonvalescentkou Sloane Stephensovou, neskoršou senzačnou šampiónkou.

Radšej si dávam konkrétne malé ciele. Po Tokiu mám pred sebou Wu-chan, Peking, Linz, Moskvu. Vnímam to ako veľkú výzvu.


Dominika Cibulková

"Ten zápas bol veľmi, veľmi kvalitný, cítila som sa na kurte výborne, predviedla som fakt dobrý výkon, rozhodlo pár loptičiek. Súperka ma musela sama poraziť a bola som si vedomá toho, že ak hrám môj top tenis, na okruhu nie je veľa hráčok, ktoré by ma dokázali zdolať," pokračovala Cibulková a dodala:

"Keď som teda schádzala z dvorca, veľmi ma to štvalo. Na 2. kolo to bol tvrdý žreb. Ak by to bolo semifinále, štvrťfinále či osemfinále, bolelo by to omnoho menej. V tej chvíli by som však, priznávam, nepovedala, že ona to napokon celé vyhrá, nepredpokladala by som to. Je to naozaj ´pecka´, o čomsi takom snívajú všetci tenisti."

Najnáročnejšia skúsenosť

Úradujúca koncosezónna majsterka sveta WTA z októbrového Singapuru Cibulková pripustila, že ako nedávnu štvorku hodnotenia, teraz deviatku poradia, ju zrazili očakávania súvisiace s touto nepoznanou situáciou.

"Jasné, že po tom šampionáte, ktorý bol veľkou vecou, som mala úplne iné a veľmi vysoké méty. Postupne som nad tým strácala kontrolu a človek sa musí na kurte cítiť 100-percentne. Silnejší vyhráva a nik vás nebude ľutovať, že máte slabší deň - naopak, všetky súperky sa zahryznú. Pre mňa to bola nová skúška a priniesla mi cenné ponaučenia. Prvý raz som bola pod takýmto tlakom. Som rada, že mám túto skúsenosť za sebou, bola azda najnáročnejšia v mojej kariére."

Cibulková ešte útočí aspoň na tzv. malé MS WTA v čínskom Ču-chaji, čaká ju obhajoba množstva bodov: "Tie boli a budú... Radšej si dávam konkrétne malé ciele. Po Tokiu mám pred sebou Wu-chan, Peking, Linz, Moskvu... Vnímam to ako veľkú výzvu."

Súvisiace články