Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Cibulková má veľkú šancu na semifinále, vraví Habšudová

Dominika Cibulková pózuje s trofejou z Linzu. (Autor: SITA)
TASR|20. okt 2016 o 11:07

V Singapure sa bude hrať skupinovým systémom, čo Habšudová-Cíleková považuje za výhodu.

BRATISLAVA. Bývalá slovenská tenistka Karina Habšudová-Cíleková tvrdí, že Dominika Cibulková má na MS WTA Tour v Singapure veľkú šancu postúpiť do semifinále.

Niekdajšia svetová desiatka bola vôbec prvou slovenskou účastníčkou Masters. V roku 1996 skončila v New Yorku v 1. kole na rakete favorizovanej Nemky Steffi Grafovej.

V Singapure sa bude hrať skupinovým systémom, čo Habšudová-Cíleková považuje za výhodu.

"Dominika má šancu sa rozohrať. Aj keby prvý zápas prehrala, nič to ešte neznamená. Má veľmi dobre vyhliadky postúpiť zo skupiny do semifinále, herne má možno aj na viac. Po odhlásení Američanky Sereny Williamsovej turnaj nemá vyloženú favoritku. Dôležité bude, ako sa Domča dokáže žiť s atmosférou krásneho turnaja a ako zvládne úlohu nováčika. Budú tam aj hráčky, ktoré majú predsa len väčšie skúseností z takýchto podujatí," povedala pre TASR dlhoročná slovenská fedcupová reprezentantka.

Podľa Habšudovej-Cílekovej by Cibulková mohla ťažiť z dobrej kondície.

"Dominika patrí k fyzicky najlepšie pripraveným hráčkam na okruhu WTA, čo potvrdzuje aj v závere sezóny, ktorá je jej najúspešnejšia v doterajšej kariére. Dobré je, že po triumfe v Linzi si oddýchla a necestovala na turnaj do Moskvy. Podstatné je, aby si šampionát WTA užívala. Štart na Turnaji majsteriek je pre tenistku krásna odmena za celoročnú drinu."

Súvisiace články