Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Cibulková: Lipták ma ešte môže posunúť

Dominika Cibulková s trénerom Liptákom. (Autor: SME archív Tomáš Benedikovič)
TASR|Publikované 26. okt 2015 o 08:09

Slovenská tenistka predĺžila spoluprácu s osobným trénerom Matejom Liptákom.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa dohodla na predĺžení spolupráce s osobným trénerom Matejom Liptákom. Vo svojom pondelňajšom vydaní o tom informoval denník Šport.

Slovenský fedcupový kapitán je koučom Cibulkovej od jesene 2012, v januári 2014 ju priviedol do finále grandslamového Australian Open.

"Teším sa z toho, že s Maťom Liptákom budeme pokračovať v spolupráci aj v roku 2016. Veľmi dobre si rozumieme a cítim, že ma ešte môže posunúť dopredu. Už sme hovorili aj o tom, na ktorých veciach budeme počas prípravy pracovať," povedala pre Šport Cibulková, ktorá vo svojom tíme urobila jednu zmenu.

"Kondiční tréneri budú rovnakí ako tento rok - Róbert Bereš a Peter Hlaváč. Mám však novú fyzioterapeutku, Ivetu Stankovú nahradila Dorottya Olaszová."

Po dovolenke a následnej regenerácii v kúpeľoch zamieri Cibulková 14. novembra na sústredenie do Vysokých Tatier.

"Po prvý raz po troch týždňoch voľna tam budem niečo robiť a začnem pracovať na kondičke. Po skončení sústredenia 22. novembra už letíme na prípravu do Ameriky. Opäť nás čaká tvrdá ´makačka´ na Floride," dodala Cibulková, ktorá za najlepší zápas v sezóne ovplyvnenej operáciou achilovky označila víťazný osemfinálový duel s Bieloruskou Victoriou Azarenkovou na Australian Open.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články