Cibulková i Rybáriková prehrali v Bruseli v 1. kole

(Autor: SITA/AP)
TASR|22. máj 2013 o 12:21

Slovenskej tenistke Dominike Cibulkovej nevyšla generálka na parížske druhé grandslamové podujatie sezóny Roland Garros

BRUSEL. Cibulková v 1. kole antukového turnaja WTA v Bruseli prehrala ako nasadená trojka s Estónkou Kaiou Kanepiovou 4:6 a 6:7 (6).

Duel trval 1:50 h a Kanepiová v ňom zvýšila svoj náskok v bilancii vzájomných zápasov s 24-ročnou Bratislavčankou už na 3:1.

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v stredajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA BNP Paribas Fortis Brussels Open v belgickom Bruseli (Premier, dotácia 690 000 USD, antuka vonku) s 24-ročnou čínskou kvalifikantkou Šuaj Čang, 125. v renkingu, v ich premiérovom vzájomnom dueli za 68 minút 1:6, 3:6.

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková získala jediný gem v prvom sete za stavu 0:3. V druhom dejstve klesla z 2:1 na 2:4. Ako podávajúca pri skóre 3:5 odvrátila dva mečbaly, nie však tretí za stavu 30:40. Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka Rybáriková, 54. vo svetovom rebríčku, sa najbližšie predstaví na parížskom grandslamovom Roland Garros (26. mája - 9. júna).