Cibulková aj Hantuchová sú v osemfinále

Daniela Hantuchová.
Daniela Hantuchová. (Autor: FOTO - REUTERS)
TASR|17. feb 2009 o 18:16

Po Dominike Cibulkovej sa do osemfinále turnaja v Dubaji prebojovala aj Daniela Hantuchová.

DUBAJ. Slovenské tenistky Dominika Cibulková s Danielou Hantuchovou sa prebojovali do osemfinále dvojhry na turnaji WTA v Dubaji (dotácia 2 milióny dolárov). Cibulková si v druhom kole ako nasadená dvanástka poradila s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou za 2:15 h v dvoch setoch 7:6 (5), 6:4 a upravila vzájomnú bilanciu na 4:0.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi v stredu proti Ruske Jelene Vesninovej, ktorú vlani na turnaji v Montreale zdolala hladko v dvoch setoch 6:1 a 6:1. Hantuchová v 2. kole zvíťazila nad Japonkou Ajumi Moritovou za 1:33 h v dvoch setoch 7:6 (1) a 6:2. Hantuchová sa v dueli o postup medzi elitnú osmičku stretne s Francúzkou Virginiou Razzanovou, s ktorou má aktívnu bilanciu 3:1. Cibulkovej deblová partnerka v Dubaji v utorok nečakane vyradila svetovú trojku Rusku Dinaru Safinovú.

Cibulkovej v Dubaji nevyšiel úvod zápasu s Pironkovovou, keď za stavu 2:2 nevyužila výhodu servisu, no hneď vzápätí kontrovala rebrejkom. V ďalšom priebehu setu si obe hráčky držali svoje podania a tak na rad prišiel tajbrejk. V skrátenej hre si Cibulková vybudovala náskok 5:1 a hoci Pironkovovej sa podarilo vyrovnať na 5:5, záver tajbrejku patril slovenskej jednotke. O osude druhého setu rozhodol deviaty gem, v ktorom Cibulková prelomila Pironkovovekj podanie. Za stavu 5:4 odvrátila Slovenka tri brejkbaly a následne využila hneď prvý mečbal.

Zverenka trénera Vladimíra Pláteníka má vďaka postupu medzi elitnú šestnástku v Dubaji rovnako ako Hantuchová už teraz istú prémiu 20.000 dolárov a do rebríčka WTA jej pribudne 110 bodov. "Bol to taký utrápený zápas. Pironkovová hrala zvláštne údery, také cvancaráky, z ničoho nič to vypálila a dosť to rezala. Aj cez takéto zápasy sa však musí prejsť. Som veľmi rada, že som to psychicky zvládla a postúpila do 3. kola," povedala pre TASR Cibulková. Slovenka viedla v tajbrejklu prvého setu už 5:1, no potom si skomplikovala situáciu. "Boli to tesné loptičky. Cvetana zahrala pár dobrých úderov a vyrovnala na 5:5, no záver tajbrejku bol v mojej réžii," dodala Cibulková, ktorá v osemfinále proti Vesninovej očakáva úplne iný zápas. "Vlani som ju v Montreale zdolala hladko v dvoch setoch, no v Dubaji hrá veľmi dobre a zdolala Li Na i Kuznecovovú. Musím si dať na ňu pozor. Je to predsa len iná hráčka ako Pironkovová, bude mi hrať lepšie na rytmus".

Hantuchová prehrávala v úvodnom sete duelu s Moritovou už 2:5, pričom Japonka mala dva brejky k dobru. Slovenka však nezložila zbrane, otočila na 6:5 a vynútila si tajbrejk, v ktorom súperke dovolila uhrať iba jedinú loptičku. Hantuchová sa dostala na koňa, na začiatku druhého dejstva sa po dvoch brejkoch ujala vedenia 3:0 a druhý vzájomný zápas s Moritovou dotiahla do úspešného konca. Zverenka trénera Alberta Portasa nadviazala na triumf nad Japonkou z turnaja na indonézskom ostrove Bali z roku 2007.

"V prvom sete proti Moritovej to bol veľký boj. Japonka hrala neuveriteľne rýchlo, všetko jej vychádzalo a zahrala veľa winnerov. Snažila som sa zmeniť rytmus a hrať vysoké lopty, aby nemala čas do toho páliť, pretože v Dubaji lietajú loptičky veľmi rýchlo. Som veľmi rada, že sa mi podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. Po úspešnom tajbrejku som už v druhom sete na dvorci dominovala, lebo som si zvykla na jej hru. Za stavu 4:1 sa polhodinu nechala ošetrovať, pretože mala údajne dve zranenia na nohe, ale potom v pohode behala a nakoniec zápas dohrala," povedala pre TASR Hantuchová, ktorá očakáva v osemfinále proti Razzanovej veľmi ťažký zápas.

"Virginie hrá v Dubaji veľmi dobre. Rýchly povrch jej vyhovuje, hrá priamky, s ktorými sa niekedy naozaj nedá nič robiť. Zaslúžene zdolala Safinovú, ja sa však v stredu pokúsim odohrať dobrý zápas a znepríjemniť jej to."

Vzájomný duel slovenských hráčok je možný až v semifinále.

Výsledky

Dvojhra - 2. kolo:

Dominika Cibulková (12-SR) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 7:6 (5), 6:4

Daniela Hantuchová (SR) - Ajumi Moritová (Jap.) 7:6 (1), 6:2

Venus Williamsová (6-USA) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 6:0, 6:1

Čeng Ťie (13-Čína) - Samantha Stosurová (Austr.) 3:6, 7:5, 7:5

Marion Bartoliová (11-Fr.) - Francesca Schiavoneová (Tal.) 7:6 (5), 3:6, 6:3

Virginie Razzanová (Tal.) - Dinara Safinová (2-Rus.) 6:4, 6:2

Camille Pinová (Fr.) - Urszula Radwanská (Poľ.) 6:7 (6), 7:5, 2:0 - skreč

Kaia Kanepiová (16-Est.) - Sania Mirzová (India) 7:5, 6:2

Serena Williamsová (1-USA) - Sara Erraniová (Tal.) 4:6, 6:2, 6:0

Jelena Jankovičová (3-Srb.) - Monica Niculescuová (Rum.) 6:3, 6:2

Štvorhra - 1. kolo:

Monica Niculescová, Jelena Vesninová (7-Rum./Rus.) - Zuzana Kučová, Lenka Tvarošková (SR) 6:1, 6:2

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Cibulková aj Hantuchová sú v osemfinále