Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Chára dáva pred Norrisovou trofejou prednosť víťazstvám

SITA|1. feb 2011 o 11:04

Zdeno Chára si účasť v Zápase hviezd NHL váži. Pred túto poctu a individuálne trofeje však kladie úspechy tímu.

RALEIGH. Kapitán Boston Bruins Zdeno Chára bol jediným slovenským účastníkom "hviezdneho" víkendu zámorskej hokejovej NHL v Raleighu. Hoci výber Erica Staal, ktorého bol členom, v nedeľňajšom Zápase hviezd podľahol tímu Nicklasa Lidströma 11:12, v sobotu sa v súťažiach zručnosti tešili "Staalovci" v pomere 33:22.

Výrazne k tomu prispel aj Zdeno Chára, ktorý triumfoval v súťaži o najtvrdšiu strelu už štvrtýkrát a posunul svoj vlastný absolútny rekord ligy spred dvoch rokov na hodnotu 105,9 míle za hodinu.

"Samozrejme, teší ma, že som pri tom bol, že som mohol súťažiť. Každá účasť na Zápase hviezd je pre mňa veľkou cťou. Veď som tam s najlepšími hráčmi celej ligy," skonštatoval 33-ročný trenčiansky rodák v pondelňajšom rozhovore pre televízny kanál NESN Daily.

Chára si veľmi váži zisk Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu ligy, ktorú získal pred dvoma rokmi, no oveľa väčšiu váhu prikladá úspechom svojho tímu.

"Vždy chcem odviesť ten najlepší výkon a zastaviť elitných útočníkov súpera, to je moja priorita. Viem, že to najdôležitejšie, čo môžem pre tím urobiť, je dať mu dobrú šancu na víťazstvo. Určite by bolo pekné byť opäť súčasťou oceňovania najlepších obrancov ligy, no môj cieľ je ukončiť čo najlepšie túto sezónu, dosiahnuť v nej toľko víťazstiev, koľko sa len bude dať, a zdvihnúť po nej nad hlavu Stanleyho pohár. Máme dobrý tím, odohrali sme dosť dobrých zápasov, darí sa nám. No potrebujeme urobiť v porovnaní s uplynulými dvoma sezónami ďalší krok a dostať sa vyššie v play-off," skonštatoval Chára.

Súvisiace články