Ďalšia výhra a ďalšie čisté konto. Rodák ťahá svoj tím do Premier League

Marek Rodák.
Marek Rodák. (Autor: TASR)
Jakub Benko|10. júl 2020 o 23:13

Slovák predviedol ďalší stopercentný výkon.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový brankár Marek Rodák bol pri ďalšom víťazstve Fulhamu v druhej najvyššej anglickej lige.

Fulham dokázal na domácom štadióne poraziť Cardiff City 2:0, keď sa v prvom polčase presadil Alexander Mitrovic a v 66. minúte vedenie navýšil Onomah.

Slovenský brankár opäť neinkasoval ani gól.

Pre Rodáka ide už o trináste čisté konto v prebiehajúcej sezóne a zároveň štvrté víťazstvo za sebou. Dvadsaťtriročný rodák z Košíc svojimi výkonmi ťahá tím v boji o postup do Premier League.

Fulham sa momentálne nachádza na treťom mieste tabuľky a na druhý West Bromwich stráca štyri body, avšak jeho konkurent má o zápas k dobru.

Fulham si víťazstvom nad Cardiffom zaistil, že sa s určitosťou predstaví v play off a má veľkú šancu na postup.

V Championship totiž platí, že tímy, ktoré po sezóne skončia na treťom až šiestom mieste, bojujú následne v play off o jednu miestenku do Premier League.

Championship 2019/2020

43. kolo

• FC Fulham - Cardiff City 2:0 (1:0)

Góly: 35. Mitrovic (11 m), 66. Onomah

/slovenský brankár Marek Rodák odchytal celý zápas/

Domov»Futbal»Anglicko»Ďalšia výhra a ďalšie čisté konto. Rodák ťahá svoj tím do Premier League