Rozhodovali: Proske - Nádvorník, Hájek. ŽK: 35. Vitík, 72. Pavelka, 77. Trávník - 39. Holeš

/Dávid Hancko (Sparta) odohral celý zápas/

Sparta: Heča - Wiesner, Čelůstka, Vitík, Hancko - Karlsson (54. Karabec), Sáček (64. Trávník), Hložek, Pavelka (C), Plavšić (64. Minčev) - Juliš (78. Novotný)

Slavia: Kolář - Masopust, Deli, Kúdela, Bořil (C) - Bah (86. Lingr), Holeš, Stanciu (81. Traoré), Ševčík (56. Provod), Dorley (56.Olayinka) - Kuchta (56. van Buren)

PRAHA. Slavia Praha postúpila do finále Českého futbalového pohára. V 299. derby pražských "S" zdolal staronový majster krajiny na Letnej obhajcu trofeje Spartu Praha 3:0.

V prvom polčase Slavia v priebehu piatich minút dvakrát potrestala chyby v rozohrávke domácich.

V 25. minúte otvoril gólový účet duelu najlepší ligový strelec Jan Kuchta a ďalší gól do odkrytej bránky pridal po polhodine hry Tomáš Holeš.

Sparťania si vypracovali niekoľko šancí, ktoré však skončili na pozornom brankárovi.

V 53. minúte prešiel Lukáš Masopust obranou súpera a ponúknutú šancu premenil Kuchta do prázdnej bránky na svoj druhý gól v stretnutí.

V drese Sparty odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Dávid Hancko. Slavii sa zisk double pokúsi 20. mája prekaziť Viktoria Plzeň.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Rivala nezastavil ani Hancko. Slavia ovládla pražské derby a je vo finále pohára