Adrián Guľa ako tréner Viktorie Plzeň.
Adrián Guľa ako tréner Viktorie Plzeň. (Autor: fcviktoria.cz)
TASR|12. dec 2020 o 21:04

Plzeň dostala tri góly za 20 minút.

PRAHA. Futbalisti Viktorie Plzeň neudržali dvojgólový náskok z prvého polčasu a v sobotňajšom súboji 11. kola českej ligy prehrali na ihrisku Jablonca 2:3.

Zverenci slovenského trénera Adriana Guľu inkasovali v druhom polčase tri góly v rozpätí 20 minút.

V drese Viktorie nastúpil v 85. minúte Slovák Miroslav Káčer, za domácich nastúpili v základe stredopoliar Jakub Považanec a útočník Ivan Schranz.

Jablonec natiahol sériu víťazstiev už na štyri zápasy a v tabuľke figuruje na druhom mieste.

Naopak Plzeň pokračuje v hernom trápení, v uplynulých štyroch stretnutiach získala iba bod a patrí jej až šiesta priečka.

Futbalisti Českých Budějovíc remizovali na domácej pôde s Karvinou 1:1. Blízko druhého víťazstva v sezóne bola Opava, v závere však Christ Junior Tiéhi nepremenil penaltu a duel s Mladou Boleslavou sa tak skončil nerozhodne 2:2.

Česká liga - 11. kolo

• 1. FK Příbram - FC Fastav Zlín 1:0 (0:0)

Gól: 72. Tregler

/M. Hlinka hral celý zápas, M. Rakovan (obaja Zlín) bol na lavičke náhradníkov/

• České Budějovice - MFK Karviná 1:1 (0:1)

Góly: 64. Brandner - 7. Qose

/M. Králik hral celý zápas, L. Skovajsa hral celý zápas, K. Mészáros hral do 50. min, L. Jánošík (všetci České Budějovice) bol na lavičke náhradníkov - D. Guba nastúpil v 59. min, R. Mikuš hral od 82. min, M. Janečka bol na lavičke náhradníkov, L. Čmelík (všetci Karviná) bol na lavičke náhradníkov/

• Slezský FC Opava - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:1)

Góly: 24. Harazim, 35. Hrabina - 5. a 50. Klíma