Česi sú outsideri ako pred 20 rokmi. Vtedy napokon postúpili do finále

Českú defenzívu prekonal až v samom závere Gerard Piqué.
Českú defenzívu prekonal až v samom závere Gerard Piqué. (Autor: TASR/AP)
Petr Šabata|13. jún 2016 o 20:03

O vstupe Česka do majstrovstiev Európy píše Petr Šabata.

Po prvom zápase na ME so Španielskom sú na tom Česi ešte horšie ako Slováci - bez bodu a bez streleného gólu.

Pravda, prehrali s favoritom favoritov (ktorého Slováci zdolali v kvalifikácii v Žiline 2:1), ale k vydretej bezgólovej remíze im chýbali iba tri minúty...

Tím vedený Pavlom Vrbom vlastne neurobil žiadnu vážnu chybu, len Španieli boli jednoducho o triedu lepší.

Prvú strelu priamo na brankára De Geu vyslali Česi až v poslednej minúte prvého polčasu. Španieli (na trávniku bolo aj sedem šampiónov spred štyroch rokov z Kyjeva) vynikali od začiatku po všetkých stránkach - presne si prihrávali, bravúrne ovládali loptu a ich akcie mali myšlienku.

V týchto ohľadoch predviedli zatiaľ najlepší futbal na šampionáte - rovnať by sa im mohli len Nemci z niektorých častí zápasu s Ukrajinou.

Pavel Vrba vymyslel dômyselný

Domov»Futbal»Reprezentácie»ME vo futbale»Česi sú outsideri ako pred 20 rokmi. Vtedy napokon postúpili do finále