Černák s istotou vynechá niekoľko zápasov, potvrdil tréner

Oh My Hockey|11. nov 2021 o 07:08

Slovenský obranca Erik Černák utrpel vo včerajšom zápase proti Caroline Hurricanes zranenie v hornej časti tela. Blokoval strelu Andreja Svečnikova, puk ho zrejme trafil do nechráneného miesta.

Černákovo zranenie ho vyradí na trochu dlhší čas, čo tréner Jon Cooper potvrdil už po zápase.

"Určite to nebude vyliečené za pár dní. Je kľúčovou súčasťou našich zadných radov, a to už dlhý čas. Dúfame, že nebude mimo dlho, ale bezpochyby vynechá niekoľko zápasov."

Černák vedie tabuľku mužstva v bodyčekoch (36), je tretí v zblokovaných strelách (17) a strelách na bránu (29). Len traja hráči Bolts sú vyťažovanejší než on (20:15).

"Je dôležitým hráčom. Zblokuje kopec striel, tvrdo maká, hrá do tela," vyjadril sa o spoluhráčovi podľa Tampa Bay Times Brayden Point. "Má zo všetkého niečo, takže poradiť si bez neho bude ťažké. Teraz musíme poriadne zabrať."

Je otázne, ako Lightning zaplnia Černákovo miesto na pravej strane obrany. Zvládol by to aj Michail Sergačov, klub navyše čoskoro očakáva návrat Zacha Bogosiana.

Černák je prínosom špeciálne pre defenzívu. Spoluhráči si pochvaľujú jeho prácu v oslabeniach. Nie je to tak dávno, čo sa obetavo hodil do dvoch príklepov Alexandra Ovečkina.

"Veľmi nám bude chýbať," hovorí Pat Maroon. "Sami vidíte, čoho je schopný v oslabeniach. S McDonaghom sú našimi bojovníkmi, hlavne tým, akí sú súťaživí a ako sa hádžu do striel. Je šikovný, dokáže aj skórovať a vytvárať ofenzívu. Je veľký a využíva to vo fyzickej hre. Ťažko sa proti nemu hrá. Využívame ho proti najlepším súperovým formáciám, nahradiť ho bude náročné."

Zaujímavosťou je, že Černák vlani vynechal sedem zápasov od konca marca do začiatku mája, a päť z nich "blesky" prehrali. Tréner zatiaľ konkrétne neoznámil, ako dlho bude chýbať tentoraz.

Nachádzate sa tu: