Pánik žiaril, dal dva góly, asistoval a bol prvou hviezdou zápasu

Hokejisti Chicaga jednoznačne zdolali Edmonton.
Hokejisti Chicaga jednoznačne zdolali Edmonton. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. feb 2017 o 21:03

Cehlárik je celkovo 84. hráčom zo Slovenska, ktorý kedy nastúpil v slávnej profilige.

BOSTON. Peter Cehlárik je trinástym slovenským hokejistom, ktorý v tejto sezóne zasiahol do bojov v NHL - a celkovo 84. hráčom narodeným pod Tatrami v tejto slávnej severoamerickej súťaži. Dvadsaťjedenročný rodák zo Žiliny Cehlárik nastúpil vo farbách Bostonu v sobotňajšom domácom zápase proti Vancouveru.

Bol to jeho absolútny debut v prestížnej profilige.

Domáci zvíťazili 4:3 a Cehlárik počas takmer štrnástich minút na ľade nebodoval. Na konci zápasu však pri jeho mene svietil jeden plusový bod a jeden hit.

Dlhoročný kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára odohral 21:57 minúty. Počas nich zblokoval dve strely a rovnako skončil s jedným plusovým bodom.

Cehlárik sa stal súčasťou druhého útoku na ľavom krídle s českými spoluhráčmi Davidom Krejčím na centri a kanonierom Davidom Pastrňákom napravo.

Slovenského útočníka s tohtosezónnou vizitkou 18 gólov a 15 asistencií v tíme AHL Providence Bruins si do prvého tímu Bostonu pred pár dňami povolal nový tréner Bruce Cassidy, ktorý na lavičke nahradil dlhoročného kouča Clauda Juliena.

Takto sa po prihrávke Cehlárika dostal do veľkej šance David Pastrňák.

Cehlárik až do leta 2016 pôsobil vo Švédsku v tíme Lulea HF, s ktorou v sezóne 2014/2015 triumfoval v Lige majstrov.

Zároveň je bronzovým medailistom z majstrovstiev sveta do 20 rokov zo sezóny 2014/2015, ktoré boli v kanadských mestách Toronto a Montreal.

Cehlárik nechýbal v slovenskom drese ani na majstrovstvách sveta 2016 v Rusku.

Pánik žiaril

Skvelý výkon predviedol slovenský hokejista v drese Chicaga Richard Pánik. Jeho Blackhawks vyhrali na ľade Edmontonu Oilers presvedčivo 5:1. Slovenský krídelník sa na triumfe podieľal dvomi gólmi a asistenciou.

Za to sa mu ušiel honor prvej hviezdy v stretnutí, v ktorom si zahrali traja slovenskí hokejisti. Pánikov spoluhráč Marián Hossa ani obranca Edmontonu Andrej Sekera si štatistiky produktivity nevylepšili. Sekera zaujal dvoma zblokovanými strelami.

Prvý Pánikov gól

Pánik najprv v 6. minúte otváral skóre, o štyri minúty neskôr prihrával na gól Patrickovi Kaneovi, aby v 39. minúte zvýšil na 4:1.

Druhým zvyšoval na 4:1

Pre Pánika to boli v 57. zápase trinásty a štrnásty gól a trinásta asistencia. Na konte tak má dovedna 27 bodov.

Chicago aj vďaka Pánikovi natiahlo šnúru výhier na päť. Dosiaľ mal Pánik najlepšiu sezónu 2013/2014, keď v drese Toronta strelil 11 gólov a pridal 7 asistencií v 76 zápasoch.

Chicago zdolalo jednoznačne Edmonton : fotogaléria

12.2.2017

Teraz ich zatiaľ odohral o 19 menej. Okrem toho s 27 bodmi sa vyšvihol na druhé miesto v bodovaní Slovákov v tejto sezóne NHL, keď preskočil práve Sekeru a Tomáša Tatara z Detroitu. Na čele je 34-bodový Hossa.

Tatar nebodoval

Bez bodového zisku v sobotu zostal Tomáš Tatar aj jeho Detroit, ktorý prehral na ľade Columbusu 1:2. Na konci zápasu pri mene slovenského útočníka svietili 3 strely a 1 mínuska.

Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby nebodoval v druhom stretnutí po sebe a stále zostáva dva body od dosiahnutia magickej tisícky.

Henrik Lundqvist.
Henrik Lundqvist. (Autor: TASR/AP)

Pittsburgh prehral na ľade Arizony 3:4 po predĺžení, keď necelých 22 sekúnd pred koncom rozhodol obranca Connor Murphy prvým gólom v 48. zápase sezóny.

Hráči tímu New York Rangers doma zdolali súperov z Colorada 4:2 a švédsky brankár Henrik Lundqvist si pripísal štvorsté víťazstvo v kariére v NHL a s 32 zákrokmi sa stal prvou hviezdou zápasu.

Stal sa dvanástym brankárom, ktorému sa to podarilo, ale rýchlejšie ako práve 34-ročnému rodákovi z Aare, nikomu. Potreboval na to 727 zápasov. Zároveň je tretím gólmanom, ktorý dosiahol tento míľnik v drese jediného klubu.

Pred ním to dokázal so 691 víťazstvami historický líder Martin Brodeur (New Jersey) a tiež člen Siene slávy NHL Tony Esposito (Chicago).

"Som hrdý a vďačný organizácii Rangers za to, že mi dali šancu a nebolo ich málo. Za tých 12 rokov som odchytal množstvo zápasov a mal okolo seba veľa skvelých spoluhráčov. Tento moment si dnes pekne užijem, kým sa v nedeľu opäť vrátim do práce," cituje Lundqvista portál NHL.

NHL - sobota:

Boston - Vancouver 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 14. Kevan Miller (Spooner, Vatrano), 20. Vatrano (Krejčí, Krug), 43. C. Miller (J. Hayes, Vatrano), 58. Pastrňák (Krejčí, McQuaid) - 5. Horvat (Hansen, Burrows), 40. Burrows (Hansen, Horvat), 55. Markus Granlund (Edler, Hutton)

/Zdeno Chára odohral 21:57 minúty, zaznamenal jeden plusový bod, dva hity a dve zblokované strely, Peter Cehlárik (obaja Boston) odohral 13:50 minúty, do štatistík si pripísal jeden plusový bod a jeden hit/

Ottawa - New York Islanders 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Mark Stone (Erik Karlsson), 25. Zack Smith (Turris, Dion Phaneuf), 28. Jean-Gabriel Pageau (Tom Pyatt)

Philadelphia - San Jose 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 47. Ivan Provorov (Andrew MacDonald, Jakub Voráček), 62. Wayne Simmonds - 50. Patrick Marleau (Labanc, Joe Thornton)

Dallas - Carolina 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Góly: 1. Lindell, 6. Eaves (Eakin, Jamie Benn), 7. McKenzie, 38. Eaves (Faksa, Jamie Benn), 51. Cracknell (McKenzie) - 26. S. Aho (Lindholm, J. Staal), 46. Faulk (Lindholm, J. Staal)

Nashville - Florida 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)

Góly: 10. Josi, 27. F. Forsberg (R. Ellis, Josi), 38. Arvidsson (R. Ellis), 59. Arvidsson - 5. Jágr (Yandle, Huberdeau), 26. J. Jokinen (Trocheck, R. Smith), 28. Bjugstad (Sgarbossa, Pysyk), 28. Trocheck, 30. Barkov, 43. Huberdeau (Petrovic), 60. Trocheck (J. Jokinen, R. Smith)

Montreal - St. Louis 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 17. S. Weber (Pacioretty), 33. Pacioretty (Beaulieu, Pateryn) - 4. Berglund (Pietrangelo, Schwartz), 28. Perron (Lehterä, Shattenkirk), 40. Beglund (Bouwmeester, Pietrangelo), 59. Berglund (Perron, Schwartz)

New York Rangers - Colorado 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 3. Klein (Skjei, Lindberg), 33. Klein (Fast, Lindberg), 46. Rick Nash (Stepan, McDonaugh), 59. K. Hayes (Grabner, J. T. Miller) - 20. Landeskog (MacKinnon, Ťutin), 24. Mitchell (Comeau, Iginla)

Toronto - Buffalo 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)

Góly: 36. Marner (Bozak, Zajcev) - 5. E. Kane (Reinhart, Eichel), 6. Reinhart (Okposo, Eichel), 19. E. Kane (Eichel, Falk)

Winnipeg - Tampa Bay 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 32. Trouba (Byfuglien, Wheeler) - 13. Pouint (Drouin), 18. B. Boyle (Hedman, Dotchin), 23. Palát (Point, Šustr), 60. Hedman (Palát, Paquette)

Washington - Anaheim 6:4 (3:0, 1:2, 2:2)

Góly: 7. Oshie (M. Johansson, Nicklas Bäckström), 15. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Oshie), 18. T. Wilson (Winnik, Beagle), 33. Winnik, 58. Sanford (Connolly, Niskanen), 60. M. Johansson (Nicklas Bäckström) - 28. Silfverberg (Cogliano, Getzlaf), 38. H. Lindholm (Getzlaf, Silfverberg), 50. Kesler (Fowler), 52. Getzlaf (Fowler, Bieksa)

Arizona - Pittsburgh 4:3 pp (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 27. Rieder, 29. Hanzal (Vrbata, Ekman-Larsson), 44. Hanzal (Ekman-Larsson, Domi), 65. Murphy - 26. Archibald (Fehr, Kühnhackl), 55. Archibald, 60. Kessel (Guentzel, Letang)

Edmonton - Chicago 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 5. Maroon (McDavid) - 6. PÁNIK (Schmaltz, Seabrook), 10. P. Kane (PÁNIK, Toews), 29. T. van Riemsdyk, 39. PÁNIK (Toews, P. Kane), 56. Anisimov (P. Kane, B. Campbell)

Richard Pánik odohral 15:56 min, 4 strely, 2 góly, 1 asistencia, 1 pluska, 3 zblokované strely, Marián Hossa (obaja Chicago) odohral 14:04 min, 2 strely - Andrej Sekera (Edmonton) odohral 18:51 min, 2 strely, 2 zblokované strely, 1 mínuska

Domov»Hokej»NHL»Pánik žiaril, dal dva góly, asistoval a bol prvou hviezdou zápasu