Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Do Anglicka sa vracia svetový tréner, dohodol sa s Evertonom

Carlo Ancelotti. (Autor: Kerstin Joensson TASR/AP)
TASR|21. dec 2019 o 12:52

Vo funkcii nahradil Marca Silvu.

LIVERPOOL. Novým trénerom futbalistov Evertonu sa v sobotu stal Carlo Ancelotti. S anglickým klubom podpísal zmluvu na štyri a pol roka. Vo funkcii nahradil Marca Silvu. Informoval o tom oficiálny web Evertonu.

Šeťdesiatročný Talian bol voľný po tom, ako v decembri prišiel o prácu v Neapole. Na Britské ostrovy sa vrátil po osem a pol roku, keď viedol FC Chelsea.

Everton povedie v sobotnom ligovom zápase s Arsenalom ešte dočasný kouč Duncan Ferguson, Ancelotti bude svojich zverencov sledovať z tribúny.

"Toto je vynikajúci klub s bohatou históriou a vášnivými fanúšikmi. Vedenie má jasnú víziu o napredovaní, to ma upútalo. Uplynulé dva týždne som pozoroval tím a myslím si, že má potenciál. Duncan odviedol dobrú prácu, bude súčasťou môjho štábu," uviedol Ancelotti.

Talian viedol v minulosti viacero popredných klubov, napríklad Juventus Turín, AC Miláno, Paríž St. Germain, Real Madrid či Bayern Mníchov. Získal ligové tituly v štyroch rôznych krajinách a trikrát triumfoval v Lige majstrov.

"Carlo patrí k najlepším trénerom na svete. Som nadšený, že ho môžeme privítať v Evertone," povedal športový riaditeľ klubu Marcel Brands.

Everton figuruje s 18 bodmi na 16. mieste v tabuľke Premier League.

Súvisiace články