Carey Price sa vráti ku Canadiens v pondelok

Oh My Hockey|6. nov 2021 o 06:34

Carey Price je pripravený na návrat. Klubová jednotka, ktorú Habs, ako ukazujú výsledky, veľmi súrne potrebujú, sa k tímu pripojí v pondelok.

Price strávil posledný mesiac na programe pre pomoc hráčom. Odišiel tam pre bližšie nešpecifikované psychické problémy, čo priznala jeho manželka. Napísala, že o mentálnom zdraví je dôležité nielen rozprávať, ale robiť aj konkrétne činy smerujúce k zlepšeniu. Dodala, že ho naďalej bude vo všetkom podporovať.

Nevedno, či bude môcť ihneď naskočiť do hry. V mimosezónnom období podstúpil operáciu kolena. Ako hovorí kouč Dominique Ducharme, najprv budú musieť lekári zistiť, ako na tom je. Potom sa uskutoční jeho postupné začlenenie späť do zápasového kolotoča - najprv cez individuálne tréningy, až potom cez spoluprácu s tímom.

Ducharme dodal, že nevylučuje ani možnosť, že by Kanaďana bojujúceho o účasť na olympiáde poslal najprv na krátky čas do AHL. Tam by sa rozohral v drese Lavalu Rocket, kde jedno stretnutie odchytal aj vlani.

Habs zažívajú nepodarený štart do sezóny. V tabuľke východnej konferencie sú poslední, v 12 dueloch získali len 6 bodov.

Nachádzate sa tu: