Bývalý tréner A-tímu Meyer zostáva pôsobiť v 1. FC Norimberg

SITA|19. feb 2008 o 15:20

NORIMBERG 19. februára (SITA) - Hans Meyer, donedávna tréner A-mužstva nemeckého futbalového klubu 1. FC Norimberg, zostane pracovať v štruktúrach úradujúceho držiteľa Nemeckého pohára a účastníka 1/16-finále ...

NORIMBERG 19. februára (SITA) - Hans Meyer, donedávna tréner A-mužstva nemeckého futbalového klubu 1. FC Norimberg, zostane pracovať v štruktúrach úradujúceho držiteľa Nemeckého pohára a účastníka 1/16-finále Pohára UEFA. "Je isté, že Hans Meyer, bez ohľadu na to, v akej funkcii, bude klubu pomáhať naďalej. Či už ako poradca alebo vyhľadávač hráčov," povedal v relácii Blickpunkt Sport Bavorskej televízie športový riaditeľ mužstva zo štadióna easyCredit Martin Bader. Norimberg, v ktorom pôsobia slovenskí reprezentanti Marek Mintál a Róbert Vittek, v uplynulej sezóne skončil v najvyššej domácej súťaži na lichotivom 6. mieste a získal národný pohár, ale v novom ročníku pohára (DFB-Pokal) už neúčinkuje a v I. bundeslige figuruje až na 16. priečke pod čiarou zostupu. Rodák z českých Břežánok pri Bíline Meyer bol odvolaný po 19. kole ligy (norimberské mužstvo prevzal 9. novembra 2005) a 12. februára ho na lavičke nahradil Thomas von Heesen. Bývalý tréner je momentálne na dovolenke a podľa Badera celú záležitosť doriešia približne o dva týždne "keď nastane pokoj a vec zarastie trávou".

Domov»Futbal»Nemecko»Bývalý tréner A-tímu Meyer zostáva pôsobiť v 1. FC Norimberg