Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Bývalého šéfa FIFA Havelangea hospitalizovali

Joao Havelange. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 7. jún 2014 o 09:40

Havelange sa pred tromi rokmi vyhol vyšetrovaniu ohľadom údajného prijímania úplatkov od bývalého marketingového partnera FIFA.

RIO DE JANEIRO. Zdravotný stav bývalého prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Joaa Havelangeho, ktorý bojuje v nemocnici v Riu de Janeiru s infekciou dýchacieho traktu, je stabilizovaný.

Predstavitelia Samaritánskej nemocnice však odmietli poskytnúť detaily o stave niekdajšieho 98-ročného funkcionára.

Kontroverzná osoba

Havelangeho, ktorý stál na čele FIFA v rokoch 1974 - 1998, hospitalizovali na niekoľko mesiacov už pred dvoma rokmi, avšak vtedy išlo o infekciu na pravom členku.

Táto infekcia sa mu rozšírila na srdce a pľúca, ale on sám niekoľkokrát prekvapil fyzioterapeutov, keď sa relatívne rýchlo zotavil so srdcových a dýchacích problémov.

Havelange sa stal kontroverznou osobou v podstate až v posledných rokoch.

Vyhol sa vyšetrovaniu

V roku 2011 rezignoval z bližšie nešpecifikovaných zdravotných dôvodov na svoj post v Medzinárodnom olympijskom výbore (MOV), čím sa vyhol možnému trestu za údajne bratie úplatkov od spoločnosti ISL vtedajšieho marketingového partnera FIFA.

Rezignácia prišla len tri dni predtým, ako exekutíva MOV zverejnila tvrdenie, že Havelange dostal za spomínané služby milión dolárov

Ako bývalý olympijský plavec a hráč vodného póla bol Havelange členom MOV od roku 1963 a až do svojej rezignácie bol jeho najstarším členom. V roku 1998 ho vystriedal švajčiarsky funkcionár Sepp Blatter, ktorý je na čele FIFA aj v súčasnosti.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.