Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Bystričanky nechcú so Šaľou kapitulovať

Rastislav Hríbik|Publikované 24. apr 2006 o 00:00

Hádzanárky Banskej Bystrice nevyhrali na šalianskej palubovke sedem rokov. Ich tréner Štefan Kelemen však ani po dvoch semifinálových víkendových prehrách nestráca nádej, že sa klubu podarí obrátiť vývoj série. Do boja o titul by tak na úkor úradujúceho

Brankárka Šale Jana Fabiánová (na archívnej snímke z pohárového duelu so srbským tímom Knjaz Miloš) bola jednou zo strojkýň dvoch semifinálových víťazstiev Dusla nad Banskou Bystricou. FOTO - TASR

majstra postúpili Bystričanky.

"Ja som v tomto smere fanatik. Verím, že doma aj s podporou fanúšikov oba zápasy vyhráme a vynútime si piaty duel v Šali. A potom udrieme. V Šali som donedávna trénoval, niektoré jej hráčky vychovával a viem, čo sa od nich dá čakať. Už v prvých dvoch zápasoch sme boli kondične lepší, ale chýbala nám Monika Kollárová, ktorá je kľúčovou hráčkou. Natrhnutá achilovka jej neumožňuje hrať, iba tak hopká. Ak pondelkové vyšetrenie magnetickou rezonanciou nám dá nádej a do soboty bude v poriadku, verím, že sa do Šale ešte vrátime," konštatoval Kelemen. "Hoci sme dva razy prehrali, hanbu sme si neurobili," tvrdí.

Na palubovke Dusla hnal Bystričanky do útoku plný autobus fanúšikov, no napriek snahe si domáce po oba dni víťazstvo ustrážili. "Boli to dva úplne rozdielne zápasy. Kým v sobotu sme celý zápas o šesť gólov viedli, v nedeľu začala lepšie Bystrica a celý prvý polčas sme ich museli naháňať. Dlho sa mi nedarilo nájsť optimálnu zostavu. Sú to úplne iné zápasy ako v základnej časti, ale zvládli sme ich. Aj vďaka brankárke Fabiánovej, ktorá nás viac ráz podržala," hodnotila dôležité víťazstvá trénerka Šale Darina Braunová.

Ani ona nevylúčila prípadný piaty zápas, no najradšej by celú sériu ukončila už v sobotu v Bystrici. "Vonku zvykneme hrať lepšie a mali by sme vyhrať aj tretí zápas. No i keby to nevyšlo ani vo štvrtom, záverečný duel by sa hral opäť u nás. A to je veľká výhoda."

Bystričanky najprv čakali na návrat Andrey Hrmovej z nemocnice, ktorá si v nedeľňajšom dueli zlomila sánku, a potom cestovali domov s medzizastávkou v Močenoku. Na miniporadu s trénerom, kde býva. "Pripomínal som im najmä dôležitosť disciplíny a snažil v nich vzbudiť nadšenie a chuť dokázať samy sebe, že aj Šaľa sa dá zdolať. To nadšenie nám trochu v Šali chýbalo," priznal Kelemen.

WHIL - semifinále

Sobota: Iuventa Michalovce - ŠKP Štart Bratislava 33:17 (15:8), Tóthová 8/1, Školková 6/4 - Vachová 4, Kusendová 3, 500. Nedeľa: Michalovce - Štart Bratislava 31:22 (17:10), Tóthová 10/2, Školková 6/1 - Kusendová 4/1, Madárová 4, 500 - na zápasy: 2:0.

Sobota: Duslo Šaľa - ŠKP Banská Bystrica 23:20 (11:5), Gáborová a Šalatová po 5 - Kollárová 8/2, Hriňová 3, 400 divákov. Nedeľa: Šaľa - B. Bystrica 21:17 (10:10), Halásová 6/1, Csalavá, Váradyová po 3 - Szabová a Vidiečanová po 4, 300 - na zápasy: 2:0.

Tretie zápasy sa hrajú v sobotu 29. apríla.

Súvisiace články