Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Bystričanky majú postup na dosah

Banskobystrické hádzanárky v prvom zápase 3. kola Chalenge cupu zdolali Olomouc 33:21. Na veľkom náskoku má veľkú zásluhu domáca brankárka Janette Ivanková. (Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 8. jan 2007 o 00:00

BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystrické hádzanárky v prvom zápase tretieho kola Chalenge cupu zdolali Zoru Olomouc o dvanásť gólov 33:21 a v sobotu pôjdu do odvety do hanáckeho mesta optimisticky naladené.

Moravské hráčky však neboli ľahkým sústom. V úvodnej štvrťhodine viedli o dva góly, v druhom polčase dokonca stiahli päťgólový náskok. Zlomili sa až v 43. minúte. Napriek tomu, že hrali štvorminútovú presilovku. ,,Neviem, čo sa vtedy stalo. Na našu hru sa nedalo pozerať, dievčatám sa nedarilo v útoku, brankárka domácich chytala výborne. Na konci to dievčatá zabalili. Mohli sme hrať aspoň na skóre, aby sme mali väčšie šance v odvete," povedala brankárka Olomouca Barbora Raníková, ktorá veľmi dobre nahradila zranenú reprezentantku Čiech Černú.

Záver zápasu vyznel pre Moravanky až trápne. Dve minúty pred záverom mali na palubovke dvakrát viac hráčok, tri Bystričanky boli vylúčené, no Olomoučanky inkasovali dva posledné góly. ,,Nemáme skúsenosti z pohárových zápasov, boli sme zbytočne nervózne. Aj v troch uhrali domáce záver takticky veľmi dobre, držali loptu do poslednej chvíle. Majú viac skúseností z medzinárodných zápasov. Nečakala som, že vyhráme, ale toto je veľa," so slzami v očiach dodala Kateřina Růžičková.

Trpezlivé Banskobystričanky zlomili súperky aj vďaka dobrej fyzickej kondícii. ,,Najdôležitejšia je obrana a keď ide, darí sa aj v útoku. Náhoda aj osud sa niekedy otočia na druhú stranu, ale vždy treba veriť v zvrat a nám sa to podarilo," vydýchla sa pivotka policajtiek Petra Štetáková.

Veľký kus roboty odviedla brankárka domácich, súperky doslova deptala. ,,Úvodných päť minút to nevyzeralo dobre, potom ma však niekoľkokrát trafili, začala som si veriť a prišla istota. Už verím, že postúpime," povedal Janette Ivánková.

Skúsená Monika Kollárová, autorka dvanástich gólov, si nemyslí, že už je o postupe rozhodnuté. ,,Zažila som už veľa pohárových zvratov. Napríklad v rumunskej Galatii sme prehrali o desať gólov, doma vyhrali o sedemnásť. Náskok dvanástich gólov je pekný, ale nič nie je rozhodnuté. Dôležité bude, či zahráme v Olomouci disciplinovane a takticky."

Challenge cup - 3. kolo: ŠKP B. Bystrica - Zora Olomouc 33:21 (15:13), najviac gólov: Kollárová 12/5, Tobiášová 7, Szabová 6 - Šašková a Dostálová 5, Hejtmánková a Růžičková 3/2. Pred 400 divákmi rozhodovali Markovská a Vutov (Bulh.), vylúčené: 4:4, 7 m hody: 8/5 - 6/4.