Lewis Hamilton sa vrátil do stajne, za ktorú pretekal šesť sezón. Keď pochopil, že už preteká za Mercedes Petronas, tak z boxov svojej bývalej stajne McLaren Mercedes vyšiel a zaparkoval do správnych boxov.
Len pár sekúnd po tom, ako vyšiel Jenson Button z boxov, zastavil a čakal na svojich servismenov. Tí ho totiž pustili z boxov napriek tomu, že jeho predné pravé koleso nebolo dostatočne upevnené.
Buttona museli zatlačiť do boxov a koleso mu upevniť správne. Button kvôli viac ako minútovej strate nakoniec preteky nedokončil.
Hneď v druhej zákrute sa Alonso po nebezpečnom manévri dostal do kontaktu s vedúcim Vettelom a poškodil si predné krídlo, ktoré pri kontakte s vozovkou iskrilo.
Alonso nezašiel hneď do boxov, ale chcel ešte s poškodeným krídlo prejsť niekoľko kôl. To bolo chybné rozhodnutie, pretože hneď v druhom kole sa mu poškodené krídlo uvoľnilo a zablokovalo prednú nápravu.
















