Dortmund premárnil štvorgólový náskok, Bayern prvý raz pod Heynckesom prehral

Futbalisti Schalke oslavujú zisk cenného bodu.
Futbalisti Schalke oslavujú zisk cenného bodu. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. nov 2017 o 18:59

Mníchovčania prehrali na ihrisku Borussie Mönchengladbach.

BERLÍN. Futbalisti Borussie Dortmund remizovali v domácom stretnutí trinásteho kola nemeckej I. bundesligy so Schalke 4:4.

Po prvom polčase domáci viedli 4:0, no po zmene strán ich súper sťahoval náskok a v štvrtej minúte nadstavenia vyrovnal na 4:4 Brazílčan Naldo.

Hosťom pomohlo aj vylúčenie najlepšieho dortmundského útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga v 72. minúte stretnutia.

Schalke si aj naďalej drží trojbodový náskok pred štvrtým Dortmundom, ktorý sériu bez ligového víťazstva natiahol už na šesť duelov.

Schalke sa tešilo zo skvelého vyrovnania z 0:4 na 4:4: fotogaléria

26.11.2017

Prekvapenie sa zrodilo v Mönchengladbachu, kde futbalisti Bayernu Mníchov prehrali prvýkrát pod vedením trénera Juppa Heynckesa.

Po predchádzajúcich deviatich víťazstvách pod taktovkou staronového kouča nestačili v sobotňajšom zápase na domácu Borussiu po výsledku 1:2.

Heynckes prebral mužstvo v priebehu októbra.

V drese Mníchovčanov sa v Mönchengladbachu dokázal strelecky presadiť iba Arturo Vidal, keď v 74. minúte skorigoval prehru svojho tímu.

Bayern napriek prehre vedie ligu s trojbodovým náskokom pred Lipskom.

Matthias Ginter oslavuje víťazný gól Borussie Mönchengladbach do siete Bayernu Mníchov. (Autor: SITA/AP)

Bundesliga - 13. kolo:

Borussia Dortmund - FC Schalke 04 Gelsenkirchen 4:4 (4:0)
Góly: 12. Aubameyang, 18. Stambouli (vl.), 20. Götze, 25. Guerreiro - 61. Burgstaller, 65. Harit, 86. Caligiuri, 90.+4 Naldo
ČK: 72. Aubameyang (Dortmund)

RB Lipsko - Werder Brémy 2:0 (1:0)
Góly: 34. Keita, 87. Bernardo

SC Freiburg - 1. FSV Mainz 05 2:1 (0:0)
Góly: 51. Petersen, 90.+1 Katih - 90.+2 Berggreen

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)
Gól: 76. Volland

FC Augsburg - VfL Wolfsburg 2:1 (0:1)
Góly: 51. Gregoritsch, 78. Finnbogason - 40. Didavi, ČK: 11. Arnold (Wolfsburg)

Borussia Mönchengladbach - FC Bayern Mníchov 2:1 (2:0)
Góly: 39. Hazard (11 m), 44. Ginter - 74. Vidal

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Dortmund premárnil štvorgólový náskok, Bayern prvý raz pod Heynckesom prehral