Momentka zo zápasu Augsburg - Bayer Leverkusen.
Momentka zo zápasu Augsburg - Bayer Leverkusen. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. feb 2021 o 15:30

Lipsko zdolalo Herthu rozdielom triedy.

AKTUALIZOVANÉ O 20:00

BERLÍN. V úvodnom nedeľnom zápase 22. kola nemeckej futbalovej Bundesligy remizoval domáci Augsburg, v základnej zostave s Lászlóm Bénesom, s Bayerom Leverkusen 1:1.

Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte zásluhou Floriana Niederlechnera, ale hostia vyrovnali v piatej minúte nadstaveného času vďaka presnému zásahu Edmonda Tapsobu.

Bénes hral do 72. minúty a videl žltú kartu.

Hertha Berlín, so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom na lavičke náhradníkov, prehrala na domácom štadióne s RB Lipsko 0:3.

Lipsko vyhralo štvrtý ligový duel za sebou a z druhého miesta stráca na lídra a obhajcu Bayern Mníchov iba dva body.

V záverečnom zápase kola zvíťazil v súboji tabuľkových susedov Hoffenheim nad Werderom Brémy 4:0.