Duda patril proti Bayernu k najlepším, Pekarík opäť presedel zápas na lavičke

Ondrej Duda v zápase Bayern Mníchov - 1. FC Kolín.
Ondrej Duda v zápase Bayern Mníchov - 1. FC Kolín. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. feb 2021 o 17:55

Dortmund rozhodol v druhom polčase.

Aktualizované o 20:40

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 23. kola nemeckej bundesligy nad Kolínom nad Rýnom hladko 5:1.

Na čele tabuľky majú dvojbodový náskok pred druhým RB Lipsko, ktoré otočilo večerný duel s Borussiou Mönchengladbach z 0:2 na 3:2.

Hráči Bayernu mali od začiatku zápasu prevahu, v prvom polčase nedovolili súperovi ani jednu strelu na bránku a sami dali dva góly. Krátko po zmene strán znížil Ellyes Skhiri, ale Lewandowski a dvoma zásahmi striedajúci Gnabry zariadili vysokú výhru Bayernu.

Slovenský reprezentant Ondrej Duda hral v drese hostí do 71. minúty, odchádzal za stavu 1:3. Podľa hodnotenia portálu SofaScore.com bol druhým najlepším hráčom svojho tímu.

Ondrej Duda v zápase proti Bayern Mníchov.
Ondrej Duda v zápase proti Bayern Mníchov. (Autor: SofaScore.com)

Lipsko prehrávalo s Mönchengladbachom v 19. minúte už 0:2, keď sa z penalty presadil Jonas Hofmann a druhý gól strelil Marcus Thuram.

Od druhého polčasu však malo na domácom ihrisku veľkú prevahu, ktorú dokázalo pretaviť aj na góly. Prvý v 50. minúte ešte neodsúhlasil VAR, keďže Alexander Sörloth zahral rukou, no chvíľu na to znížil Christopher Nkunku a v 66. minúte vyrovnal Yussuf Poulsen.

Lipsko dokonalo obrat v tretej nadstavenej minúte vďaka zásahu Sörlotha a v lige vyhralo už piaty duel v sérii.

Tri body si pripísal aj tretí Wolfsburg vďaka domácemu triumfu nad Herthou Berlín 2:0. Slovenský obranca Peter Pekarík v drese Herthy druhýkrát po sebe nenastúpil, zápas sledoval z lavičky náhradníkov.

Borussia Dortmund poskočila na priebežné piate miesto po triumfe nad Arminiou Bielefeld 3:0. Na konte má 39 bodov, o dva viac ako Bayer Leverkusen, ktorý odohrá zápas 23. kola v nedeľu.

Bundesliga - 23. kolo

Wolfsburg - Hertha Berlín 2:0 (1:0)

Góly: 38. Klunter (vl.), 90. Lacroix. ČK: 90.+4 Pongračič (VfL)

/Peter Pekarík (Hertha) presedel zápas na lavičke náhradníkov/

Stuttgart - Schalke 04 5:1 (3:1)

Góly: 10. a 26. Endo, 34. Kalajdžič, 88. Klement, 90.+2 Didavi - 40. Kolašinac

Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 3:0 (0:0)

Priebežná tabuľka

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Duda patril proti Bayernu k najlepším, Pekarík opäť presedel zápas na lavičke