Bayern je ôsmykrát za sebou majstrom Nemecka, Bénes si pripísal ďalšie minúty

Robert Lewandowski z Bayern Mníchov na ilustračnej fotografii.
Robert Lewandowski z Bayern Mníchov na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. jún 2020 o 20:27

Celý zápas odohral Pekarík.

BERLÍN. Bayern Mníchov sa stal ôsmykrát za sebou nemeckým futbalovým majstrom. V 32. kole Bundesligy zvíťazil na pôde Werderu Brémy 1:0 a definitívne si zabezpečil rekordný 30. titul.

Bavori si dve kolá pred koncom súťaže vybudovali nedostihnuteľný 10-bodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá ma k dobru stredajší domáci duel proti Mainzu.

Bayern ťahá 11-zápasovú víťaznú sériu. Po reštarte najvyššej nemeckej súťaže po pauze zavinenej pandémiou koronavírusu ešte nestratil ani bod.

"Oslavovať titul bez fanúšikov je trochu komplikované. Na štadióne chýba potrebná atmosféra a ešte čosi iné. Nie motivácia, ale divácka vášeň," uviedol pre akreditované média Lewandowski.

Hertha Berlín v zostave so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom prehrala vo Freiburgu 1:2. Pekarík odohral na poste pravého obrancu celý zápas.

Borussia Mönchengladbach zvíťazila nad VfL Wolfsburg 3:0. O dva góly domácich sa zaslúžil Jonas Hofmann, tretí pridal Lars Stindl.

Slovenský reprezentačný stredopoliar László Bénes nastúpil za Borussiu v 81. minúte.

Bundesliga - 32. kolo

• Mönchengladbach - Wolfsburg 3:0 (2:0)

Góly: 11. a 31. Hofmann, 65. Stindl

/Bénes hral za domácich od 81. minúty/

• Werder Brémy - Bayern Mníchov 0:1 (0:1)

Gól: 27. Zolinsk

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»Bayern je ôsmykrát za sebou majstrom Nemecka, Bénes si pripísal ďalšie minúty