Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Budaj pred plným hľadiskom Montrealu: S Coloradom neporovnateľné

TASR|19. sep 2011 o 11:58

Už sa neviem dočkať, kedy nastúpim v montrealskom drese v Bell Centre," tvrdí Peter Budaj.

BROSSARD. Už v prvý deň tréningového kempu preukázali fanúšikovia Montrealu Canadiens, že po letnej prestávke už nevedia vydržať ďalej bez hokeja. Complexe Bell na predmestí Montrealu sa zaplnil do posledného miestečka, priaznivci si chceli pozrieť prvýkrát svojich miláčikov v akcii pred novým ročníkom, medzi nimi aj nového brankára v tíme - Slováka Petra Budaja.

"Colorado je hokejovým mestom, ale s Montrealom sa to porovnávať nedá. Je povznášajúce absolvovať takéto privítanie. Už sa neviem dočkať, kedy nastúpim v montrealskom drese v Bell Centre," reagoval pre portál canoe.ca slovenský gólman po nedeľňajšom tréningu.

"Bol to len tréning, a štadión bol plný. Je pôsobivé vidieť toľko fanúšikov. Nikdy by som nečakal takéto davy, aj keď zopár minút pred vykorčuľovaním som už cítil, že ich prišlo veľa. A nadšenie z hokeja sa zrejme bude stupňovať počas nasledujúcich týždňov," pridal sa v prekvapení útočník Erik Cole, ktorý mal možnosť porovnať si montrealské pomery s reakciou fanúšikovskej obce v Edmontone a Raleigh, kde hrá zápasy Carolina Hurricanes.

Budaj síce počas tréningu prehral s tímom, vedeným Careym Priceom, no logicky si z úvodného "neúspechu" ťažkú hlavu nerobil. "Začiatok je na to, aby sa hráči spoznali. Chémia na ľade občas ešte nefungovala," konštatoval Budaj.

Súvisiace články