Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Britka v Hongkongu nenastúpila, pomohla Cibulkovej

Dominika Cibulková má veľkú šancu postúpiť na šampionát WTA. (Autor: TASR/AP)
SITA|13. okt 2016 o 13:06

Ak sa Cibulková neprebojuje do finále v Linzi, bude mať ďalšiu šancu predstihnúť Kontovú nasledujúci týždeň v Moskve.

ST. PETERSBURG. Nenastúpenie britskej tenistky Johanny Kontovej na štvrtkový zápas osemfinálového 2. kola dvojhry v Hongkongu pre natiahnutie brušného svalstva zlepšilo situáciu Dominiky Cibulkovej v súvislosti s právom štartu na koncosezónnom výberovom šampionáte WTA Finals 23. - 30. októbra v Singapure pre okteto najlepších singlistiek v bodovaní Road.

Dvadsaťsedemročná Bratislavčanka Cibulková je prvá pod čiarou a v tejto chvíli "online" zaostáva za ôsmou Kontovou o 10 bodov (3455, resp. 3445). Predstihne ju, ak sa dostane do finále v tohtotýždňovom Linzi, kde ju vo štvrtok o 18.30 h čaká osemfinále proti Nemke Annike Beckovej.

Kontová je najväčšia konkurentka Cibulkovej o záverečný turnaj WTA. (Autor: TASR/AP)

V prípade prieniku Slovenky "len" do semifinále v Rakúsku by predmetné hráčky mali rovnaké bodové konto a v takom prípade by v prospech Britky rozhodol väčší počet bodov z podujatí Grand Slamu, turnajov Premier Mandatory a Premier 5 a vlaňajšieho šampionátu WTA Finals (to posledné je však v tomto konkrétnom prípade irelevantné). Kontová by mala prevahu 2685 proti 2180.

Ak sa Cibulková neprebojuje do finále v Linzi, bude mať ďalšiu šancu predstihnúť Kontovú nasledujúci týždeň v Moskve. Jej posledný zohľadnený 16. najvyšší jednorazový prídel je 100 bodov, čo znamená, že na "premazanie" by potrebovala dosiahnuť aspoň semifinále v ruskej metropole (je za 185 bodov, štvrťfinále má hodnotu práve 100 bodov).

Všetko by sa, samozrejme, extrémne zneprehľadnilo v prípade Kontovej účelového štartu na základe voľnej karty v Moskve či súbežnom Luxemburgu.

Tenistky na 6. - 11. pozícii v bodovaní Road (prvých päť už má istú miestenku na šampionát WTA Finals):

6. Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.) 3706 b., hrá v Linzi (už postúpila do osemfinále)

7. Madison Keysová (USA) 3557, hrá v Linzi (už postúpila do osemfinále)

8. Johanna Kontová (V. Brit.) 3455, nenastúpila na osemfinále v Hongkongu-------------------------------------------------------------------------------------------------

9. Dominika Cibulková (SR) 3445, hrá v Linzi (už postúpila do osemfinále) a bude hrať v Moskve

10. Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) 3120, hrá v Linzi (už postúpila do štvrťfinále) a bude hrať v Moskve

11. Svetlana Kuznecovová (Rus.) 3030, hrá v Tchien-ťine (už postúpila do štvrťfinále)

Súvisiace články