Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Breznaník si zlomil prst na nohe

Michal Breznaník (vľavo) (Autor: TASR)
SITA|28. jan 2013 o 15:47

Slovenský futbalový reprezentant pauzuje so zranením prsta na nohe.

BRATISLAVA 28. januára (SITA) - Slovenský futbalový reprezentant Michal Breznaník pauzuje so zranením prsta na nohe. Agentúre SITA poskytol túto informáciu jeden z dvojice reprezentačných trénerov A-mužstva SR Michal Hipp. Ten spolu so svojím kolegom Stanislavom Grigom nenominovali spomenutého ľavonohého univerzála Breznaníka na budúcotýždňový medzištátny prípravný zápas proti Belgicku (streda 6. februára o 20.45 h v Bruggách).

"Mišo laboruje so zlomeným prstom na nohe, asi dva týždne má dlahu. Potrebuje určitý čas na rehabilitáciu, navyše v najbližšom kvalifikačnom dueli proti Litve nemôže nastúpiť pre dve žlté karty. Chceme na jeho ľavej strane vyskúšať Dušana Šventa," povedal pre SITA M. Hipp.

Dvadsaťsedemročný krajný obranca či stredopoliar Breznaník sa nezapojil do prípravy Amkaru Perm na jarnú časť tejto sezóny. Účastník najvyššej ruskej súťaže odcestoval v polovici januára na sústredenie do Turecka bez slovenského reprezentanta. Ten by sa mal podľa informácií portálu sport.mail.ru zotavovať zo zranenia v rodnej krajine a k Amkaru by sa mal pripojiť 1. februára.

Michala Breznaníka po jeho septembrovom prestupe z Liberca do Ruska prenasleduje smola. Bývalý hráč Podbrezovej, Slovana Bratislava a Slovana Liberec na prelome októbra a novembra vynechal dva ligové duely pre problémy so zadným stehenným svalom. Potom sa pokúsil o návrat, 9. novembra proti Rostovu však odohral len 24 minút a následne opäť nútene pauzoval. V záverečnom kole jesennej časti najvyššej ruskej súťaže si privodil zranenie ramena a od polovice januára má zdravotné problémy s prstom na nohe.

Súvisiace články