Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Bratislava fandila Donecku, kapitán Leva urazil divákov

Michal Řepík za bránkou v zápase so Slovanom. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 24. mar 2014 o 09:42

Vieme, že na nás niečo pokrikovali. Môžeme sa len zasmiať, pretože my tu stále hráme a hráči Slovana sú už dávno doma, povedal Michal Řepík.

BRATISLAVA. Kapitán českého tímu HC Lev Praha Jiří Novotný nezvládol pozápasové emotívne chvíle v bratislavskej Slovnaft Arene po treťom stretnutí semifinále play-off Západnej konferencie KHL s Donbasom Doneck.

Pred podaním ruky rozhodcom ukázal prostredník adresovaný skupine divákov na tribúne za časomeračmi.

Dostal trest

Arbitri neváhali a okamžite uložili útočníkovi trest, Novotný ich neobmäkčil ani v dlhšej debate, v ktorej vysvetľoval svoje konanie provokáciou z tribúny.

V prvom onlajn zápise o stretnutí na webe Kontinentálnej hokejovej ligy svietil pri Novotného mene dokonca trest v hre, čo by znamenalo stop na pondelkový štvrtý zápas.

Napokon podľa oficiálneho zápisu dostal nižší disciplinárny trest do konca duelu a môže nastúpiť v pondelkovom pokračovaní série na ľade Slovnaft Areny.

Lev vyhral tretí súboj po presnom zásahu Michala Řepíka nad Donbasom v 74. min 3:2 a v sérii vedie 2:1.

Dištanc dostali dvaja

Športovo-disciplinárna komisia KHL neskôr potrestala Novotného ale aj Michala Birnera dištancom na jedno stretnutie práve za vulgárne správanie voči fanúšikom.

Birner gestom napodobnil kapitána svojho družstva. Obaja nemôžu nastúpiť v pondelkovom zápase proti Donbasu opäť v Bratislave.

"Domáci" Doneck

V Bratislave bola od úvodu nedeľňajšieho súboja väčšia podpora tribún na strane ukrajinského tímu, ktorý bol v zápise uvedený ako domáci.

"Hrali sme vonku a diváci fandili im. Určite nám to však nevadí, pretože sme na to zvyknutí. Keď hráme proti Bratislave, tiež nám nikto nefandí. Sme aspoň radi, že prišli, pretože je to lepšie, ako keby by bolo prázdne hľadisko," povedal pre klubový web Levu Michal Řepík.

"Samozrejme, že vieme, že na nás niečo pokrikovali, hlavne po zápase. Tomu sa môžeme len zasmiať, pretože my tu stále hráme a hráči Slovana sú už dávno doma," povedal Řepík.

[content type="fb" stype="fanpage" url="https://www.facebook.com/sportove.spravy"][/content]

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.