Guimond bol hrdinom Bratislava Capitals, slovenský tím opäť vyhral

Bratislava Capitals. (Autor: facebook/Bratislava Capitals)
TASR|20. dec 2020 o 21:30

Premiérovým gólom rozhodol Hudec.

Ice Hockey League - 26. kolo

Bratislava Capitals - Villach 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Higgs (Hults, Guimond), 40. Bubela (Miklík, Guimond), 48. Hudec (Guimond) - 16. Kornelli (Bacher), 35. Caron (Mangene, Gill).

Rozhodovali: Baluška, Hronský - Durmis, D. Konc, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Finn (Capitals) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

iClinic Bratislava Capitals: Baroš - Finn, Bohunický, Culkin, Guimond, Romančík, Šedivý, Boldižár - Čajkovič, Hults, Ahl - Miklík, Bubela, Lapšanský - Fortier, Higgs, Hudec - Bezák, Buc, Lipiansky

EC Villach: Gudlevskis - Allard, Zauner, Mangene, Bacher, Wolf, Schmidt, Wohlfahrt, Kreuzer - Ulmer, Gill, Caron - Lanzinger, Bjorkstrand, Pollastrone - Wachter, Collins, Kornelli - Wappis, Maxa, Brunner

BRATISLAVA. Hokejisti iClinic Bratislava Capitals zdolali v domácom nedeľňajšom zápase nadnárodnej Ice Hockej League (IHL) EC Panaceo Villach 3:2. Ide už o tretiu výhru v posledných piatich dueloch.

Najvýraznejšie sa na triumfe domácich podieľal kanadský obranca Sacha Guimond, autor troch asistencií.

Zverencom Petra Draisaitla patrí v tabuľke 9. priečka, v nasledujúcom dueli sa v utorok 22. decembra predstavia na ľade Innsbrucku.

Rozhodol premiérový gól Hudeca

Domáci išli do vedenia v 9. minúte, keď Higgs tečoval do siete strelu Hultsa. Bratislavčania v tom čase hrali presilovú hru. Hostia však vyrovnali taktiež po teči Kornelliho a stanovili skóre prvej tretiny.

V tej druhej mali najskôr šance obe mužstvá, ale tešili sa hostia v 35. minúte: Caron využil presilovú hru a Villach viedol 2:1. V závere druhého dejstva však hrali presilovku aj Bratislavčania a Bubela v nej vyrovnal na 2:2.

Rozhodnutie napokon prišlo v 48. minúte, keď Denis Hudec strelou od modrej čiary prekvapil brankára Gudlevskisa. Bol to jeho premiérový gól v aktuálnom ročníku.

11. Steinbach BW 23 4 1 0 18 44:80 14

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Guimond bol hrdinom Bratislava Capitals, slovenský tím opäť vyhral