Brankárske problémy u favoritov. Zranení sú Varlamov aj Francouz

Oh My Hockey|7. okt 2021 o 07:41

Colorado Avalanche a New York Islanders sa musia popasovať s nepríjemnosťami ohľadom zdravotného stavu ich brankárov. Semjon Varlamov aj Pavel Francouz sú zranení.

Rus Varlamov nenastúpil do žiadneho z prípravných zápasov "ostrovanov" a jeho stav zostáva záhadou. 33-ročný gólman je pre úspech Islanders kľúčový, klub preto dúfa, že sa vráti čoskoro.

V opačnom prípade by rolu jednotky musel prebrať jeho mladý kolega Iľja Sorokin, ktorému by kryl chrbát Cory Schneider alebo Ken Appleby. Je otázne, ako by sa im darilo, ak by Varlamov vypadol na dlhší čas.

26-ročný Appleby chytal v NHL naposledy v sezóne 2017/18, keď nastúpil do troch duelov v drese New Jersey Devils. Odvtedy bol len brankárom AHL. Veterán Schneider sa naposledy predstavil v NHL v ročníku 2019/20, tiež ako hráč Devils.

Problémy opäť trápia i Čecha Pavla Francouza v službách Colorada Avalanche. Prípravu začal, ale zranil sa v polovici nedávneho duelu proti Vegas Golden Knights a museli mu pomôcť opustiť ľadovú plochu.

Vlani vynechal celý ročník, preto ťarcha bránkoviska Avs padla z veľkej časti na Philippa Grubauera. Zranenie Francouza zatiaľ nie je bližšie definované, no existujú oprávnené obavy, že sa z Darcyho Kuempera bude musieť stať nový Grubauer.

Zranenie českého brankára nemá nič spoločné s jeho minuloročnými problémami. Viac by sme sa mali dozvedieť do konca týždňa.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: