Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Brankár Meluš je v Prešove

Sportnet|Publikované 23. dec 2006 o 00:00

PREŠOV - Funkcionári hádzanárskeho klubu Tatran Prešov sa v závere roka posilnili. Podarilo sa im angažovať reprezentačného brankára Michala Meluša (na snímke ČTK). „Môžem potvrdiť, že sme sa už dohodli. S Melušom i jeho maďarským klubom PLER Budapešť. Ak

sa už nič nepredvídané nestane, od 1. januára 2007 bude naším hráčom na najbližšie tri roky. Minimálne,“ potvrdil športový riaditeľ slovenského vicemajstra Marián Magdoško.

Tréner Prešova Roman Lamač mal po odchode Ukrajinca Vadima Bražnika v priebehu sezóny k dispozícii medzi žrďami len skúseného Dušana Bakšu a mladého Maroša Popčáka. „V Tatrane sa snažíme budovať káder perspektívne. Bražnika síce nahradil talentovaný Popčák, ktorý je však ešte mladý a nemá toľko potrebných skúseností. V klube však máme najvyššie ambície v slovenskej extralige a chceme tiež dôstojne reprezentovať v zahraničí, preto sme považovali za nevyhnutné posilniť práve brankársky post. Voľba padla napokon na Meluša, hoci v hre boli viacerí gólmani, napríklad i Maroš Kolpak. Ten však ešte rok zostáva v Nemecku. Verím, že sa nám aj s pomocou Meluša podarí vrátiť majstrovský titul späť do Prešova,“ nádeja sa Magdoško.

Tridsaťdvaročný odchovanec topoľčianskej hádzanej Michal Meluš obliekal pred odchodom do Maďarska dresy Frýdku-Míst­ku a Nových Zámkov.

Súvisiace články