Brankár Hill si pripísal dve asistencie. Produktívnejší ako McDavid a Draisaitl dokopy, ironicky píšu fanúšikovia

Oh My Hockey|10. nov 2021 o 11:27

Dnešná noc bola pre Adina Hilla špeciálna. Pripísal si prvý bod v kariére NHL a hneď k nemu pridal aj druhý. Prihral na polovicu gólov San Jose Sharks.

Hill sa stal po Vesovi Toskalovi druhým gólmanom v histórii Sharks, ktorý si pripísal viac bodov v jednom zápase. Zároveň je štrnástym brankárom v histórii NHL, ktorý v zápase hranom na klzisku súpera prihral na dva góly.

Žralokov v noci priviedol k výhre 1:4 na ľade Calgary. Okrem asistencií sa blysol brilantným výkonom, veď polapal 37 z 38 striel Flames. Spolu s Brentom Burnsom bol najproduktívnejším hráčom zápasu.

25-ročný brankár prišiel do Kalifornie pred touto sezónou. Za sebou má sedem štartov, štyri výhry a jeden shutout. Chytá s 90,4-percentnou úspešnosťou zásahov a priemerom 2,81 inkasovaných gólov na zápas.

Nočné predstavenie dalo podnet na vznik aj vtipným a sarkastickým, hoci stále pravdivým statusom. V jednom sa píše: "Adin Hill mal dnes v noci viac bodov ako Johnny Gaudreau, Sean Monahan, Connor McDavid a Leon Draisaitl dokopy." V ďalšom zas: "Adin Hill má viac bodov v sezóne ako Cole Caufield."

Hill akoby zabudol, že "brankár nemôže robiť všetko, aj strieľať góly". Jeho výkon bol oznámkovaný jednotkou s hviezdičkou, keďže Flames boli omnoho aktívnejším mužstvom. Dá sa povedať, že im uchmatol obidva body a daroval ich San Jose, ktoré vďaka nemu opäť vystúpilo vyššie v tabuľke.

Jedna lastovička leto nerobí, a to platí aj o Hillovej povesti brankárskej dvojky. Aby v San Jose prechytal Jamesa Reimera, bude musieť ešte poriadne zabrať. Jeho kolega a konkurent v jednom má o niekoľko levelov lepšie štatistiky - priemer 1,6 inkasovaných gólov a 94,6-percentnú úspešnosť zásahov.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: