Bournemouth smeruje po 125 rokoch do Premier League

Hráči Bournemouthu si vlani v januári zmerali v rámci FA Cupu svoje sily aj so slávnym Liverpoolom.
Hráči Bournemouthu si vlani v januári zmerali v rámci FA Cupu svoje sily aj so slávnym Liverpoolom. (Autor: TASR/AP)
SITA|28. apr 2015 o 08:28

Pri rovnosti bodov by rozhodovalo skóre, pričom Bournemouth ho pred záverečným kolom má +50 a tretí Middlesbrough +31.

BOURNEMOUTH. Anglický futbalový klub AFC Bournemouth delí už len teória od historicky prvého účinkovania v Premier League. Tím založili pred 125 rokmi a odvtedy čaká na účasť medzi elitou.

V pondelok Bournemouth zvíťazil v predposlednom 45. kole druhej najvyššej súťaže The Championship v domácom prostredí nad hráčmi Boltonu Wanderers hladko 3:0 a pred záverečným kolom má na druhej priečke v tabuľke za už istým postupujúcim Watfordom náskok troch bodov pred FC Middlesbrough.

Pri rovnosti by rozhodovalo skóre, pričom Bournemouth ho má +50 a Middlesbrough +31. Tímy na tretej až šiestej priečke budú hrať baráž o zostávajúcu jednu miestenku.

"Som večný pesimista. Stále máme pred sebou posledný zápas, ale ... Je to asi nemožné, ale stále môže prísť aj k situácii, že by sme nepostúpili. Tento klub smeroval pred pár rokmi do priepasti, bol mimo biznisu a zrazu prišlo k obratu," povedal tréner Bournemouthu Eddie Howe.

Bournemouth v roku 2009 pre dlhy takmer zanikol, spadol do štvrtej ligy. Odvtedy sa šplhá nahor. Tím z južného pobrežia Anglicka sa spolieha predovšetkým na kanoniera Calluma Wilsona, v kádri má aj skúseného poľského brankára Artura Boruca, ktorý je na hosťovaní zo Southamptonu.

AFC Bournemouth založili v roku 1890. Tím prezývajú višne (Cherries), keďže v minulosti hral v dresoch podobných farbám tohto ovocia. V súčasnosti nastupuje často v pruhovaných červeno-čiernych dresoch. Súčasný názov prijal klub v roku 1972.

Nachádzate sa tu: