Líder celkového poradia Kläbo skončil štvrtý.

Svetový pohár v behu na lyžiach 2019/2020 - Lillehammer (Nórsko)

3.Emil IversenNórsko+7,9 s
4.Johannes KläboNórsko+57,4 s
5.Martin Johnsrud SundbyNórsko+57,7 s
6.Sjur RötheNórsko+58,8 s

LILLEHAMMER. Rus Alexander Bolšunov sa stal víťazom sobotňajšieho skiatlonu v rámci Svetového pohára bežcov na lyžiach v nórskom Lillehammeri. Na 30 km trati dosiahol čas 1:17:42,4 hod.

Druhého Nóra Hansa Christera Holunda zdolal o 2,2 sekundy, tretí prišiel do cieľa ďalší Nór Emil Iversen s odstupom 7,9.

Od úvodu udával tempo víťaz klasickej pätnástky spred týždňa Fín Iivo Niskanen a podarilo sa mu dostať do problémov viacero favoritov vrátane Nóra Martina Johnsruda Sundbyho.

Vedúci muž Svetového pohára Johannes Kläbo sa sústredil na získavanie bodov do Svetového pohára a na prvých dvoch prémiách prešiel medzičasom ako prvý.

Ihneď po prezúvaní prišla chvíľa úradujúceho majstra sveta na voľnoštýliarskej päťdesiatke Nóra Hansa Christera Holunda. Zvýšil tempo a udržali sa ho iba krajan Emil Iversen a Bolšunov.

Iversen odpadol na poslednom ťažkom kopci 1,3 km pred cieľom. Bolšunov sa udržal a v závere ukázal svoje šprintérske kvality.

Kläbo vyhral šprint skupiny o štvrté miesto a naďalej vedie v celkovom hodnotení. Slováci v pretekoch neštartovali.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 5 zo 43)