Boľšunov ovládol stíhacie preteky, Koristek prišiel až v siedmej desiatke

Alexander Bolšunov oslavuje víťazstvo v šprinte.
Alexander Bolšunov oslavuje víťazstvo v šprinte. (Autor: Markku Ulander TASR/AP)
TASR|1. jan 2020 o 14:14

Niskanen sa posunul z jedenásteho na tretie miesto.

Tour de Ski 2019/2020 - beh na lyžiach - Dobbiaco (Taliansko)

68.Ján KoristekSlovensko+6:42,0 min

DOBBIACO. Ruský bežec na lyžiach Alexander Boľšunov suverénne dominoval v stredajšej 4. etape Tour de Ski.

V cieli stíhacích pretekov na 15 km klasicky v talianskom Dobiaccu mal k dobru 13,7 sekundy pred svojim krajanom Sergejom Usťugovom. Tretí skončil s mankom 24,8 sekundy Fín Iivo Niskanen.

Na trať vyrazil ako prvý Usťugov s náskokom 27 sekúnd, no lepší klasik Boľšunov od úvodu nastolil vysoké tempo a do čela potiahol aj Švéda Calleho Halfvarssona.

Dvojica dobehla lídra na piatom kilometri. Na medzičase na 8,8 km mal už Boľšunov päťsekundový náskok a mieril za suverénnym víťazstvom.

Medzitým vzadu vyvíjal zvýšenú snahu hlavne úradujúci majster sveta v skiatlone Nór Sjur Röthe a z jeho práce ťažil najviac Iivo Niskanen.

Fín sa napokon posunul z jedenásteho miesta na štarte na tretí stupienok. Medzi najväčších skokanov dňa patril aj Nór Martin Nyenget, ktorý odštartoval z 28. priečky a dobehol štrnásty.

Slovenský reprezentant Ján Koristek obsadil 68. priečku so stratou 6:42 min na víťaza, oproti štartu sa zhoršil o desať miest.

Priebežné poradie Tour de Ski 2019/2020 (po 4. etape)

6.Hans Christer HolundNórsko377 b

Domov»Zimné športy»Beh na lyžiach»Boľšunov ovládol stíhacie preteky, Koristek prišiel až v siedmej desiatke